لطفاً مرا راهنمايي كنيد خواهش التماس

لطفاً مرا راهنمايي كنيد خواهش التماس

نوشتهاز سوی Vita در پنجشنبه 4 خرداد 1391 - 16:28

سلام، من اين تاپيكو تو انجمن هاي ديگه هم گذاشتم، حالا با تغيير اينجام ميذارمش: «من هر چي فكر مي كنم سر در نميارم كه چطوري مي تونم با گرايش هاي رشته ي فيزيك جوري آشنا بشم كه بتونم يكيشونو انتخاب كنم... جداً مسخره اس كه از يك نفر انتظار داشته باشيم با خواندن كتاب هاي فيزيك دبيرستان اطلاعات كاملي درباره ي گرايش ها بدست بياره و علاقه اش در يكي از اونها شكل بگيره... با اين كه مي دونم بي فايده است، اما از كسايي كه فيزيك اتمي و مولكولي مي خونن عاجزانه درخواست دارم اگر فكر مي كنن مي تونن كاري كنن كه من بفهمم آيا اين گرايش مورد علاقه ي من هست يا نه، اين لطف بزرگو در حق من بكنن...»
With rebellion, awareness is born.

The State Organisation, having been the force to which the minorities resorted for establishing and organising their power the masses, cannot be the force which will serve to destroy these privileges- Peter Kropotkin
The state is not something which can be destroyed by a revolution, but is a condition, a certain relationship between human beings, a mode of human behaviour; we destroy it by contracting other relationship, by behaving differently- Gustav Landauer
نماد کاربر

سپـاس : 789

ارسـال : 751

نام نویسی: 90/11/17

ذکر نشده

Re: لطفاً مرا راهنمايي كنيد خواهش التماس

نوشتهاز سوی mars_301 در شنبه 11 شهريور 1391 - 17:33

شاخه بندی فیزیک اتمی
از سوی vafapour در شنبه 12 ارديبهشت 1388 - 22:41

فيزيك اتمي
1- اخترفيزيك
بخشي از دانش فيزيك است كه به بررسي و روشنگري درباره رويدادهاي بيرون از كره زمين و جو آن مي پردازد . دانش بررسي سراسر كيهان و فرگشت آن.
زمينه:
كيهان شناسي - گرانش - اختر شناسي انرژي - بالا - اختر شناسي سياره اي - فيزيك پلاسما - فيزيك فضا - اختر فيزيك ستاره اي .
با توجه به نظريه هاي اصلي :‌
مهبانگ - تورم كيهاني - نسبيت عام - قانون گرانش عمومي نيوتن.

2 - فيزيك اتمي (مولكولي و اپتيك):
شاخه اي از فيزيك است كه به بررسي اتم به عنوان يك سيستم منفرد و متشكل از الكترونها و هسته مي پردازد.
زمينه :‌
فيزيك اتمي - فيزيك مولكولي - فيزيك اتمي و مولكولي - فيزيك - شيمي - اپتيك - فوتونيك
با توجه به نظريه هاي اصلي :
اپتيك كوانتومي - شيمي كوانتومي - علم اطلاعات كوانتومي.

3- فيزيك ذره اي :
زمينه : فيزيك هسته اي - اختر فيزيك هسته اي - اختر فيزيك ذره اي - پديدار شناسي فيزيك ذره اي - مدل استاندارد - نظريه كوانتومي ميدان - الكترو ديناميك كوانتومي - كروموديناميك كوانتومي - نظريه الكترو ضعيف - نظريه ميدان موثر - نظريه ميدان شبكه - نظريه پيمانه اي شبكه - ابر تقارن - نظريه وحدت بزرگ - نظريه ريسمان - نظريه ابر ريسمان.

4- فيزيك ماده چگال:
فيزيك بررسي موادي كه ديگر آنقدر رقيق نيستند كه بشود از برهم كنش بين ذرات آنها صرف نظر كرد (جامدات).
فيزيك حالت جامد - فيزيك فشار بالا - فيزيك دما پايين - فيزيك سطح - نانو اندازه - فيزيك پليمر.
با توجه به نظريه هاي اصلي:
نظريه بي سي اس - موج بلوخ - گاز فرمي - مايع فرمي - نظريه بس ذره اي.
5- فيزيك كاربردي :
بخشي از فيزيك است كه به يكي از كاربردهاي فناوري يا عملي فيزيك نظر دارد براي مثال در مهندسي يا پزشكي .
فيزيك شتاب دهنده ها - صوت شناسي - زيست فيزيكي - فيزيك شيمي - فيزيك مكاتبه - اكونو فيزيك - مهندسي فيزيك - ديناميك سيالات - ژئو فيزيك - مهندسي علم مواد - فيزيك پزشكي - نانو تكنولوژي - اپتيك - شيمي فيزيكي - فيزيك شمارش - الكترو نيك كوانتومي - ديناميك حاصل.
http://novingostarsharif.com/parts.htm

سپـاس : 2

ارسـال : 3

نام نویسی: 91/6/11

ذکر نشده

Re: لطفاً مرا راهنمايي كنيد خواهش التماس

نوشتهاز سوی mars_301 در شنبه 11 شهريور 1391 - 17:58

سلام امیدوارم کمی ازجواب سوالت رو گرفته باشی .
با آرزوی موفقیت

سپـاس : 2

ارسـال : 3

نام نویسی: 91/6/11

ذکر نشده

بازگشت به فیزیک اتمی و مولکولی

چه کسی هم اکنون اینجاست ؟

کاربرانی که در این تالار هستند: بدون کاربران عضو شده و 1 مهمان