ادامه تحصیل در رشته فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

23nuclear

ادامه تحصیل در رشته فیزیک

پست توسط 23nuclear »

سلام
من دانشجوی فیزیک هسته ای هستم وعاشق فیزیک اما برای ادامه تحصیل تو این رشته ناامید شدم قصدم قبولی واسه ارشد مهندسی هسته ای اما از هرکی راهنمایی میگیرم میگن قبولی واسه ارشد مهندسی هسته ای از محالاته چون خیلی کنکورش سخته وتعداد پذیرش پایینه فقط بچه های شریف و دانشگاه های تاپ قبول میشن خود ارشد فیزیک هم به درد نمیخوره حالا موندم واسه ارشد,رشته دیگه رو بزم یا نه؟!!!!!!!!!!!!!
اگر هم کسی اطلاعاتی راجع به رشته فوتونیک داره اگر در اختیارم قرار بده ممنون میشم

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

Re: ادامه تحصیل در رشته فیزیک

پست توسط candle »

23nuclear نوشته شده:سلام
من دانشجوی فیزیک هسته ای هستم وعاشق فیزیک اما برای ادامه تحصیل تو این رشته ناامید شدم قصدم قبولی واسه ارشد مهندسی هسته ای اما از هرکی راهنمایی میگیرم میگن قبولی واسه ارشد مهندسی هسته ای از محالاته چون خیلی کنکورش سخته وتعداد پذیرش پایینه فقط بچه های شریف و دانشگاه های تاپ قبول میشن، خود ارشد فیزیک هم به درد نمیخوره حالا موندم واسه ارشد, رشته دیگه رو برم یا نه؟!!!!!!!!!!!!!
اگر هم کسی اطلاعاتی راجع به رشته فوتونیک داره اگر در اختیارم قرار بده ممنون میشم

به کدوم درد نمی خوره؟ مگه قراره ارشد فیزیک را برای درمان یک درد به کار ببرید؟! شما اول بفرمائید می خواهید در یک رشته علمی مورد علاقه رشد کنید یا مدرکش را می خواهید تا برای اینکه به یک زخم زندگی بزنید؟
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

نمایه کاربر
AMIr(¯

نام: امیرمحمد

سپاس: 7

پست توسط AMIr(¯ »

رشته فوتونیک رشته ی خوبیه منم میخواستم تو این رشته ادامه تحصیل بدم ولی گفتن بازار کار خوبی نداره حداقل تو ایران ولی مهندسی هسته ای که گفتی اونقدر ها هم سخت نیس خودتو نترسون تو تلاشتو بکن انشاالله موفق میشی. smile072
♥ می گی گل رو دوست داری ولی میچینیش... میگی بارون رو دوست داری ولی با چتر میری زیرش... میگی پرنده رو دوست داری ولی تو قفس میندازیش... چه جوری میتونم نترسم وقتی میگی دوستم داری؟؟؟

نمایه کاربر
maryamz

نام: مریم

محل اقامت: کرمانشاه

سپاس: 21

تماس:

پست توسط maryamz »

منم هسته ای خوندم ولی ارشد میخواهم ژئو بخونم، به فیزیک علاقه ندارم، اما تو که علاقه داری ادامه بده
زیباترین مکان برای حضور، بودن در افکار کسی ست

نمایه کاربر
عطر یاس

محل اقامت: ای کاش مشهد بود

سپاس: 300

پست توسط عطر یاس »

من دانشجوی فیزیک هسته ای هستم وعاشق فیزیک اما برای ادامه تحصیل تو این رشته ناامید شدم .

منم فیزیک هسته ای میخونم. نا امید نباش....

هر کس به اندازه تلاشش نتیجه میگیره. اگه الان واسه هدفی که داری به اندازه کافی تلاش کنی حتما بهش میرسی!!!

smile072 smile072
جاده جوانی لغزنده است
زنجیر ایمان را ببندید

صلوات شاه کلید همه قفل های بسته است.

آدم بد را هرطور که هست تحمل می کنم
کاسه صبرم از آدم هایی لبریز است که با ادعای خوب بودن بدی می کنند

my physic channel ID : @physicGV

نمایه کاربر
armin57ghazal

نام: آرمین

محل اقامت: تهران

سپاس: 579

تماس:

پست توسط armin57ghazal »

من دانشجوی فیزیک هسته ای هستم وعاشق فیزیک اما برای ادامه تحصیل تو این رشته ناامید شدم قصدم قبولی واسه ارشد مهندسی هسته ای اما از هرکی راهنمایی میگیرم میگن قبولی واسه ارشد مهندسی هسته ای از محالاته چون خیلی کنکورش سخته وتعداد پذیرش پایینه فقط بچه های شریف و دانشگاه های تاپ قبول میشن

نه اصلا سختم نیست-مثلا من رتبه 321 شدم ومیتونستم مهندسی هسته ای شیراز بیارم اما به دلایلی نرفتم
پس سختم نیست-تو یا میتونی مهندسی هسته ای امتحان بدی (که باید دروس مرتبط رو بخوانی و برای یه فیزیکی کمی سخته)
اما تو مجموعه فیزیک امتحان بده بعدش تو انتخاب رشته مهندسی بزن که چندتا پیش هم میخوری

yazdanhaliday

سپاس: 24

پست توسط yazdanhaliday »

کنکور فیزیک که بصورت مجموعه هست۰پس برای همه زیر رشته های فیزیک یک صورت هست۰
ارشد پزشکی هسته ای بخون چون درساش تقریبا با هسته ای یکی هست ولی پزشکیش کمی ساده تره۰
ولی در کل افرادی که علوم پایه میخونن تو رشته های مهندسی خیلی موفق تر از خود دانشجوهای مهندسی هستند۰
تصویر

mahsan

سپاس: 3

پست توسط mahsan »

من دانشجوی فیزیک هسته ای هستم وعاشق فیزیک اما برای ادامه تحصیل تو این رشته ناامید شدم قصدم قبولی واسه ارشد مهندسی هسته ای اما از هرکی راهنمایی میگیرم میگن قبولی واسه ارشد مهندسی هسته ای از محالاته چون خیلی کنکورش سخته وتعداد پذیرش پایینه فقط بچه های شریف و دانشگاه های تاپ قبول میشن خود ارشد فیزیک هم به درد نمیخوره حالا موندم واسه ارشد,رشته دیگه رو بزم یا نه؟!!!!!!!!!!!!!

سلام کی گفته قبولی سخته فقط شریفیا می تونن.دوست من الزهرایی بود یه سال خوب خوند.با رتبه81 مهندسی شریف داره می خونه.خوب بخونی حتما قبول میشی.

23nuclear

پست توسط 23nuclear »

سلام
از همه واسه راهنمایی هاتون ممنونم و همینطور انرژی مثبتی که دادین.دعا کنید قبول بشم.
واسه همه بچه های فیزیک آرزوی موفقیت دارم. smile072
راستش از کوانتوم چیز زیادی نمیفهمم واسم نامفهومه( گاسیروویچ رو خوندم) کتابی هست که به زبان ساده تر توضیح داده باشه؟

نمایه کاربر
آرژنا

نام: نسرین آذری

سپاس: 153

پست توسط آرژنا »

از همه واسه راهنمایی هاتون ممنونم و همینطور انرژی مثبتی که دادین.دعا کنید قبول بشم.
واسه همه بچه های فیزیک آرزوی موفقیت دارم. smile072
راستش از کوانتوم چیز زیادی نمیفهمم واسم نامفهومه( گاسیروویچ رو خوندم) کتابی هست که به زبان ساده تر توضیح داده باشه؟

احتمالا شما ترجمه های بدش رو خوندید. استادمون میگفت اگه ترجمه های بدش رو بخونید هیچی نمیفهمید. ما هم زبان اصلی رو میخونیم. شما هم همین کار رو بکنید.
اگر هم نخواستید ، ترجمه ی شیخ الاسلامی از همه بهتره.
فرقی نمی کند گودال کوچک آبی باشی یا دریایی بیکران
زلال که باشی
آسمان در توست!

نمایه کاربر
armin57ghazal

نام: آرمین

محل اقامت: تهران

سپاس: 579

تماس:

پست توسط armin57ghazal »

23nuclear نوشته شده:راستش از کوانتوم چیز زیادی نمیفهمم واسم نامفهومه( گاسیروویچ رو خوندم) کتابی هست که به زبان ساده تر توضیح داده باشه؟

بنظرم قبل از گاسیروویچ ، کتاب زتیلی بهتر باشه
ساده تر و خودآموزتر هستش

159951

نام: kiana

پست توسط 159951 »

سلام ببخشید من یه سوال دارم هیچکسم درست جوابمو نمیده میشه خواهش کنم جواب منو بدید من خیییلی به نجوم علاقه دارم و میخوام تو دانشگاه فیزیک بخونم
ولی نمیدونم اصلا فیزیک نجومی یا همون اختر شناسی تو چه دانشگاه هایی مکنه و تا چه رتبه ای میگیره لطفا منو راهنمایی کنید

نمایه کاربر
بهزاد

سپاس: 85

تماس:

پست توسط بهزاد »

چرااااااااااا از محالاته اخه این چه حرفیه دوست عزیزم

کنکور ارشد فیزیک و مهندسی فیزیک که یکیه و از هم جدا نیست

اگه رتبه ت تا ۲۰۰ بشه تو ارشد مهندسی هسته ای دانشگاه های تهران قبولی
به همین راحتی
دوست من شاگرد اول بود از لحاظ معدل رتبه ش شد ۸۰۰ با سهمیه شاگرد اولی هم اونو اورد اتفاقا اصلا سخت نیست
ولی نکته ای که جود داره اینه که الان به شدت پشیمونه که رفته مهندسی هسته ای
تمام گرایش های فیزیک یکی ان هیچکدوم پول توش نیست بغیر یکی و اونم رشته فتونیک که بازم بستگی به خودت داره
یا اصلن نباید بری فیزیک یا وقتی رفتی باید واقعا علاقه داشته باشی و این چیزا واست مهم نباشه
“It doesn’t matter how beautiful your theory is, it doesn’t matter how smart you are or what your name is.
If it doesn’t agree with experiment, it’s wrong.”

Richard Feynman

159951

نام: kiana

پست توسط 159951 »

سلام چرا هیچکس جواب منو نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نمایه کاربر
بهزاد

سپاس: 85

تماس:

پست توسط بهزاد »

159951 نوشته شده:سلام ببخشید من یه سوال دارم هیچکسم درست جوابمو نمیده میشه خواهش کنم جواب منو بدید من خیییلی به نجوم علاقه دارم و میخوام تو دانشگاه فیزیک بخونم
ولی نمیدونم اصلا فیزیک نجومی یا همون اختر شناسی تو چه دانشگاه هایی مکنه و تا چه رتبه ای میگیره لطفا منو راهنمایی کنید

اخه سوالتو بدجا نوشتی عزیز دل برادر
من دانشجو ارشد نجومم امر بفرما؟
واسه لیسانس یا ارشد؟
لیسانس که هیچ جا نداره اصلا درستشم همینه هرجا عشقت میکشه برو فیزیک خون اصلا مهم نی فقط هر جا هستی خوب بخون
واسه ارشد برو نجوم
ارشد تا ۸۰ شریف تا ۲۰۰ تهران تا ۳۰۰ بهشتی تا رتبه ۵۰۰ بقیه دانشگاه های تهران روزانه قبولی و تا ۷۰۰ هم بقیه دانشگاه های خوب مث
مرکز تحصیلات تکمیلی زنجان و تبریز
تا ۹۰۰دانشگاه خوارزمی و فردوسی مشهد و خود دانشگاه زنجان

تا۱۵۰۰ هم دانشگاه های دیگه مث بوعلی . مازندران و رشت و ....
تا ۲۰۰۰ ملایر و بیرجند و مراغه و.....
بالاتر هم که اصلن برگه رو سفید بدی رتبه ت میشه همین ۲۰۰۰ خیالت تخت اگه اسمتم بالا برگه بنویسی چه بهتر میشی ۱۹۰۰ بازم روزانه قبولی smile021

امر دیگه ؟
“It doesn’t matter how beautiful your theory is, it doesn’t matter how smart you are or what your name is.
If it doesn’t agree with experiment, it’s wrong.”

Richard Feynman

ارسال پست