نظریه ای در رابطه با سیاره مریخ

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
elyas.M

نام: هوپا

سپاس: 2

نظریه ای در رابطه با سیاره مریخ

پست توسط elyas.M »

دوستان یه نظریه دارم البته ببخشید به خاطر تعدد عکس ها تو این قسمت قرار دادم
این سیاره ایه که ما بهش میگیم سیاره ی سرخ با دمای 25تاحدود140-سانتی گراد
تصویر
و این سطح سرخ فام اونه که سرشار از آهنه
تصویر
خب حالا یه نگاه به اطراف خودتون بندازید به ساختمونا به وسایل نقلیه وسایل خونه و...
تصویر
مقدار زیادی از وسایل اطراف ما مستقیم و غیر مستقیم به آهن مربوط میشن دیدن یه ناحیه ی صنعتی خالی از لطف نیست
تصویر
ده سال دیگه احتمالا یه شهر معمولی میشه اینجوری و حتی شاید با آهن و فلزات بیشتر چون آهن تو سیاره ی ما زیاده درست مثل سیلیکات ها البته نه اونقدرام دیگه!!!!!!!!
بیاید فکر کنیم نیاکان ما زمانی تو مریخ زندگی میکردن درست مثل ما شروع به استخراج درون سیاره کردن و درست مثل ما جنگیدن زیاد و زیاد تر و بعد پا رو فرا تر گذاشتن بمب های اتمی ساختن و رو سر هم انداختن و سطح سیاره شروع به پخش شدن کرد و بعد نیاکان ما از بین رفتن
تصویر
تصویر
اما نا امیدانه آخرین سلول های حیات رو به زمین یا سیاره هایی دیگه فرستادن
یه سری الان میگن خدا آدم و همسرش رو به زمین فرستاد ما هم منکرش نیستیم چون خدا گفته موجودات دیگه ای هم در جهان اطراف ما هستن که شاید هم مثل خودمون یا پیشرفته تر باشن یا بوده باشن
تصویر
خوب اول بررسی موقعیت مریخ:
در اوایل انفجار بزرگ میدونیم احتمالا زمین واسه خودش زهره ای چیزی بوده اما مریخ چطور؟کمی اونور تر از زمین فاصله از منبع نور و گرما میتونسته تو شرایط بهتری باشه طوری که مریخ اونقدر خنک بمونه که ذوب نشه و اونقدر گرم باشه که یخ نزنه به علاوه وجود آب و برخی ساختار های اولیه برای وجود حیات توش قابل بررسیه و میدونیم تو مریخ آب هست و شاید هم روزی این آب روان بوده پس با در نظر گرفتن چند فرض میشه شرایط مناسب رو در مریخ باستانی در نظر گرفت
تصویر
بررسی چرایی عدم وجود حیات در مریخ:
خب اگه نیاکان ما مدت ها پیش شاید حدود چند میلیون یا ملیارد سال پیش در مریخ نابود شده باشن/خودشون رو نابود کرده باشن احتمالا تشعشات اتمی یا چیزای دیگه حیوانات و گیاهان رو توش نانود کرده باشه میکروب ها میتونستن آخرین بازمانده ها باشن اما اونهام بدون غذا شاید فقط چند هزار سال زنده بمونن و سر انجام با مرگ سازندگان غذا اونها هم عمر چندانی براشون نمیشه تصور کرد
و سر انجام همه به خاطر طوفان-یخبندان و خروج آب مایع از دسترس-آهن پخش شده در سطح- احتمالا مواد رادیواکتیو و فلزات سمی و سنگین-از بین رفتن
تصویر
آهن موجود در سطح مریخ میتونه در اثر نابودی سازه های آهنی و واکنش اون با آکسیژن و در نتیجه پوسته پوسته شدن و پخش شدن در باد باشه البته اگه ثابت شه کل مریخ (از درون)این طوریه این مساله کاملا رد میشه البته هسته ی مریخ رو باید فاکتور گرفت چون هسته ی آهنی میتونه به منزله ی سپر دفاع مغناطیسی باشه درست مثل زمین که یه عامل تو وجود حیات میتونه باشه
تصویر
تصویر
God does not play dice gods chess have been be arranged before god just trying to keep us understood that we must do the best movs to not be a looser
Im a king who left his army to be the best but out of the world is no where to be a great winer

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

Re: پدر بزرگ آنجا را به یاد آور

پست توسط Archimedes »

سلام
در ابتدا عرض کنم که گفته شما فرضیه است و نظریه نیست.
و اما بعد اینکه:
عمر منظومه شمسی تقریبا ۵ میلیارد سال است
و عمر تکامل موجودات بر روی زمین نیز تقریبا ۴ میلیارد سال است تا رسیده به موجودی هوشمند مانند انسان.
در نتیجه از بدو بوجود آمدن منظومه شمسی حیات بر روی زمین بوجود آمده است. (البته با فاصله ای اندک مانند ۵۰۰ میلیون سال)
پس به مقدار کافی زمان وجود نداشته که ابتدا در مریخ تکامل حیات روی دهد و سپس به زمین منتقل شده باشد.( پس فکر می کنم فرضیه تان اشتباه است)
از طرفی حیات نیز از مولکولهای آلی ساده و در جهت پیچیده شدن و تکامل آن بوجود آمده و اگر موجودی به زمین آمده و باعث پیدایش حیات شده ،آن مولکول های آلی و توسط شهاب سنگ ها می باشد.
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

نمایه کاربر
آرژنا

نام: نسرین آذری

سپاس: 153

پست توسط آرژنا »

آفرین
خیلی فکر خوب و خلاقانه ای بود. با این که خیلی دلیل برای رد کردنش وجود داره اما به نظر من خوب بود.
سعی کنید همیشه خلاقیت خودتونو حفظ کنید.
یکی از دلایلی که به ذهن من میرسه: اگر فرضیه ی شما درست باشه مریخ باید جو داشته باشه. چه بلایی سر جوش اومده؟
فرقی نمی کند گودال کوچک آبی باشی یا دریایی بیکران
زلال که باشی
آسمان در توست!

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

پست توسط Archimedes »

آرژنا نوشته شده:آفرین
خیلی فکر خوب و خلاقانه ای بود. با این که خیلی دلیل برای رد کردنش وجود داره اما به نظر من خوب بود.
سعی کنید همیشه خلاقیت خودتونو حفظ کنید.
یکی از دلایلی که به ذهن من میرسه: اگر فرضیه ی شما درست باشه مریخ باید جو داشته باشه. چه بلایی سر جوش اومده؟

سلام
مریخ اکنون نیز جو دارد.
با این تفاوت که جو آن حاوی 95% دی اکسید کربن و 3% نیتروژن و مقدار ناچیزی اکسیژن و دیگر گازهاست، در حالی که جو زمین حاوی 78% نیتروژن، 21% اکسیژن مقداری دی اکسید کربن و گاز آرگون و دیگر گازهاست.
که این تفاوت در مقدار گازهای دو سیاره باعث می شود جو مریخ بسیار رقیق بوده و فشار جو در سطح این سیاره حدودا 0/01 فشار جو زمین باشد.
و البته جو مریخ قادر نبوده جلوی پرتوهای مضر خورشید را از رسیدن به سطح سیاره بگیرد.
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

ارسال پست