چگونگي پديدار شدن ميدان گرانش منفي [ نيروي ضد جاذبه ، انرژي

مدیران انجمن: parse, javad123javad

nia

Re: چگونگي پديدار شدن ميدان گرانش منفي [ نيروي ضد جاذبه ، انرژي

پست توسط nia »

دوست عزیزم همانطور که شما اشاره کردید،تعصب و پافشاری بیجا جز به دلیل جهالت نیست ؛ حمایت بی چون و چرای کلیسا از زمین محوری در قرون وسطی ، فرظیه اتر و دلایل عجیب وپیچیده در حفظ آن در قرن نوزدهم و... همگی موید این موضوع است .
زمانی که به بحث علمی می پردازم ،با تمام وجود مشتاق به یادگیری هستم . بنابراین جدیت در بحث جز به دلیل برطرف شدن ابهامات و تسلط بر موضوع نیست اگر جز این به نظر می رسد حمل بر بی احترامی نشود .
در حرکت دورانی یکنواخت اندازه سرعت ثابت اما جهت آن دائما در حال تغییر است وچون شتاب هم کمیتی برداری است که با تغییر بردار سرعت متناسب است بنابراین در حرکت دورانی این کمیت مخالف صفر است . چنانچه بردار سرعت به دو مولفه در امتداد دو قطر عمود برهم در دایره ، تجزیه شود ، بزرگی سرعت در هر محور همواره در حال تغییر خواهد بود .
لخت نبودن چارچوب دوار از مثالی که برای ذره باردار ارائه کردم کاملا مشهود است . علاوه برآن V = W *R ، که امگا و R بردار هستند . اگر در حرکت دورانی ، حرکت تقدیمی نداشته باشیم و محور دوران ثابت باشد طوریکه اندازه و جهت بردار امگا تغییر نکند باز هم به دلیل تغییر جهت بردار شعاعی (R) بردار V ، طبق ضرب خارجی دو بردار تغییر خواهد کرد . ضمنا شتاب یک جسم لزوما به معنای افزایش و یا کاهش سرعت جسم نیست بلکه میتواند بدون تغییر اندازه سرعت باعث تغییر جهت در حرکت گردد .
بسیاری از پدیده های کیهانشناسی با نسبیت عام با دقت قابل ملاحظه ای قابل تحلیل هستند . حرکت تقدیمی در مدار عطارد با نسبیت عام به خوبی توجیه میشود . انحنا در فضا زمان تحت تاثیر گرانش اثبات نشده اما با مثالهایی تایید شده است . که البته همانطور که شما فرمودید قطعی نیست . من نیز تنها اشاره کردم که به نظر میرسد رابطه تغییر میدان گرانشی با حرکت منبع مولد آن با این نگاه شاید قابل بررسی باشد .
در خصوص مطلب mehr28m باید عرض کنم که نظریه گرانش نیوتن گرچه از دیدگاه کلاسیک کامل است اما بطور کلی میتواند کامل نباشد به اینصورت که جسمی که در حال حرکت یا دوران است علاوه بر میدان گرانشی ، میتواند میدانی دیگر که به دلیل نوسان میدان گرانشی است ، ایجاد کند . مانند میدان الکتریکی که اطراف ذره باردار ایجاد میشود و با قانون کولن قابل محاسبه است ، اما اگر ذره حرکت کند علاوه بر میدان فوق ، میدان مغناطیسی هم ایجاد خواهد شد . ضمن اینکه میدان الکتریکی طبق معادلات ماکسول (قانون فارادی) به دلیل تغییر میدان مغناطیسی (فلوی مغناطیسی) هم ایجاد میگردد .
تا این زمان نظریه واحد و دقیقی که در تمامی حوزه های فیزیک و در تمام مقیاسها معتبر باشد ارائه نشده است . اما در هر مسئله میتوان با تقریب خوبی از یکی از این تقریبها یا نظریات (کلاسیک ، نسبیت ...) استفاده نمود و مسئله را مورد بررسی قرار داد .

mehr28m

سپاس: 2

پست توسط mehr28m »

تاکنون آثار جرم درحال دوران وایجاد گرانش منفی درآزمایشگاهای فیزیک مشاهده نشده ودرین مورد حتی فرضیه ای که منجر به تئوری شده باشد وجودندارد . ما اگر درحال نگاه کردن به جرم داور باشیم بما نیروی گریز از مرکز یا بقول دوستمان MRT جاذبه منفی وارد نمیشود ولی اگر ما به دورآن جرم درحال دوران باشیم نیروی گریز از مرکز مشهود و قابل ازندازه گیری بماوارد میشود واین دوحالت از نظر ناظر ظاهر یکسانی دارد.

nia

پست توسط nia »

منظورم گرانش منفی نبود . منظورم دقیقا اینه که شدت میدان گرانش در فاصله مشخص از یک منبع مولد میدان ، در زمانیکه منبع ثابت باشه با زمانیکه منبع حرکت داشته باشه میتونه یکی نباشه . اثرات اون ممکنه که خیلی ضعیف باشه. اما فکر میکنم دوران یا حرکت یک منبع روی شدت میدان گرانشی اون میتونه تاثیر گذار باشه . نیاز به یه کم مطالعه دارم و بعدا نتیجه رو اطلاع میدم . اما در حال حاضر اطمینان ندارم و دوست دارم از نظرات دوستان مطلع بشم و استفاده کنم .

نمایه کاربر
garfield

سپاس: 54

پست توسط garfield »

MRT نوشته شده:....شما از كجا مي گوييد كه ما تحت تاثير اين چنين نيروي غير قابل دركي نيستيم كه مسلما تحت تاثير خيلي قوي تر از آن هستيم....
از اونجایی که بدن انسان بیشتر از 3g رو نمیتونه تحمل کنه ولی با تمرین و ممارست (مثل خلبانان هواپیماهای شکاری) میشه اونو به 5g رسوند و این آخرشه. صرف نظر از اینکه ما باید این نیرو رو حس کنیم، اگه 1000g نیرو بهمون وارد میشد تا حالا همه به ژله تبدیل شده بودیم. smile021

ضمنا نه سرعت خطی ماهواره ها ثابته نه سرعت خطی ما.
این که مشخصه: هرجسمی که در یک مدار بسته حرکت کنه سرعت خطیش متغیره (منظور اسکالر سرعتش نیست منظور جهت سرعتشه. سرعت، یه برداره پس غیر از تغییر اندازه، تغییر جهتش هم براش تغییر حساب میشه) پس ما قطعا در یک دستگاه لخت نیستیم.

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

پست توسط MRT »

nia نوشته شده:دوست عزیزم همانطور که شما اشاره کردید،تعصب و پافشاری بیجا جز به دلیل جهالت نیست ؛ حمایت بی چون و چرای کلیسا از زمین محوری در قرون وسطی ، فرظیه اتر و دلایل عجیب وپیچیده در حفظ آن در قرن نوزدهم و... همگی موید این موضوع است .
زمانی که به بحث علمی می پردازم ،با تمام وجود مشتاق به یادگیری هستم . بنابراین جدیت در بحث جز به دلیل برطرف شدن ابهامات و تسلط بر موضوع نیست اگر جز این به نظر می رسد حمل بر بی احترامی نشود .
در حرکت دورانی یکنواخت اندازه سرعت ثابت اما جهت آن دائما در حال تغییر است وچون شتاب هم کمیتی برداری است که با تغییر بردار سرعت متناسب است بنابراین در حرکت دورانی این کمیت مخالف صفر است . چنانچه بردار سرعت به دو مولفه در امتداد دو قطر عمود برهم در دایره ، تجزیه شود ، بزرگی سرعت در هر محور همواره در حال تغییر خواهد بود .
لخت نبودن چارچوب دوار از مثالی که برای ذره باردار ارائه کردم کاملا مشهود است . علاوه برآن V = W *R ، که امگا و R بردار هستند . اگر در حرکت دورانی ، حرکت تقدیمی نداشته باشیم و محور دوران ثابت باشد طوریکه اندازه و جهت بردار امگا تغییر نکند باز هم به دلیل تغییر جهت بردار شعاعی (R) بردار V ، طبق ضرب خارجی دو بردار تغییر خواهد کرد . ضمنا شتاب یک جسم لزوما به معنای افزایش و یا کاهش سرعت جسم نیست بلکه میتواند بدون تغییر اندازه سرعت باعث تغییر جهت در حرکت گردد .
بسیاری از پدیده های کیهانشناسی با نسبیت عام با دقت قابل ملاحظه ای قابل تحلیل هستند . حرکت تقدیمی در مدار عطارد با نسبیت عام به خوبی توجیه میشود . انحنا در فضا زمان تحت تاثیر گرانش اثبات نشده اما با مثالهایی تایید شده است . که البته همانطور که شما فرمودید قطعی نیست . من نیز تنها اشاره کردم که به نظر میرسد رابطه تغییر میدان گرانشی با حرکت منبع مولد آن با این نگاه شاید قابل بررسی باشد .
در خصوص مطلب mehr28m باید عرض کنم که نظریه گرانش نیوتن گرچه از دیدگاه کلاسیک کامل است اما بطور کلی میتواند کامل نباشد به اینصورت که جسمی که در حال حرکت یا دوران است علاوه بر میدان گرانشی ، میتواند میدانی دیگر که به دلیل نوسان میدان گرانشی است ، ایجاد کند . مانند میدان الکتریکی که اطراف ذره باردار ایجاد میشود و با قانون کولن قابل محاسبه است ، اما اگر ذره حرکت کند علاوه بر میدان فوق ، میدان مغناطیسی هم ایجاد خواهد شد . ضمن اینکه میدان الکتریکی طبق معادلات ماکسول (قانون فارادی) به دلیل تغییر میدان مغناطیسی (فلوی مغناطیسی) هم ایجاد میگردد .
تا این زمان نظریه واحد و دقیقی که در تمامی حوزه های فیزیک و در تمام مقیاسها معتبر باشد ارائه نشده است . اما در هر مسئله میتوان با تقریب خوبی از یکی از این تقریبها یا نظریات (کلاسیک ، نسبیت ...) استفاده نمود و مسئله را مورد بررسی قرار داد .
انيشتين گفته است كه :

" فضا - زمان دچار انحنا است و در نقطه‌اي از فضا - زمان آنقدر انحنا زياد ميشود كه جهان همانند يك دايره ، انتهاي آن بر ابتداي آن وصل ميشود در اينجاست كه از هر نقطه در فضا - زمان شروع به حركت كنيم دوباره به همان نقطه مي‌رسيم . يعني هر نقطه در فضا به يك مقدار مركزيت دارد . "

با اين حساب تمام حركتها با سرعتهاي ثابت روي منحي و دايره است و نه خط راست . پس ما هيچ دستگاه لختي در كيهان نخواهيم داشت .
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
MRT

تماس:

پست توسط MRT »

mehr28m نوشته شده:تاکنون آثار جرم درحال دوران وایجاد گرانش منفی درآزمایشگاهای فیزیک مشاهده نشده ودرین مورد حتی فرضیه ای که منجر به تئوری شده باشد وجودندارد . ما اگر درحال نگاه کردن به جرم داور باشیم بما نیروی گریز از مرکز یا بقول دوستمان MRT جاذبه منفی وارد نمیشود ولی اگر ما به دورآن جرم درحال دوران باشیم نیروی گریز از مرکز مشهود و قابل ازندازه گیری بماوارد میشود واین دوحالت از نظر ناظر ظاهر یکسانی دارد.

خوب دليلش اين است كه تا به امروز كسي در اين مورد بخصوص فكري نكرده است . براي اولين بار تئوري آن را ارايه كردم . شما كجا آزمايش كرديد كه ما اگر درحال نگاه کردن به جرم دوار باشیم بما نیروی گریز از مرکز یا جاذبه منفی وارد نمیشود چون ايجاد گرانش در آزمايشگاه فعلا مقدور نيست .

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
MRT

تماس:

پست توسط MRT »

garfield نوشته شده:
MRT نوشته شده:....شما از كجا مي گوييد كه ما تحت تاثير اين چنين نيروي غير قابل دركي نيستيم كه مسلما تحت تاثير خيلي قوي تر از آن هستيم....
از اونجایی که بدن انسان بیشتر از 3g رو نمیتونه تحمل کنه ولی با تمرین و ممارست (مثل خلبانان هواپیماهای شکاری) میشه اونو به 5g رسوند و این آخرشه. صرف نظر از اینکه ما باید این نیرو رو حس کنیم، اگه 1000g نیرو بهمون وارد میشد تا حالا همه به ژله تبدیل شده بودیم. smile021

ضمنا نه سرعت خطی ماهواره ها ثابته نه سرعت خطی ما.
این که مشخصه: هرجسمی که در یک مدار بسته حرکت کنه سرعت خطیش متغیره (منظور اسکالر سرعتش نیست منظور جهت سرعتشه. سرعت، یه برداره پس غیر از تغییر اندازه، تغییر جهتش هم براش تغییر حساب میشه) پس ما قطعا در یک دستگاه لخت نیستیم.
ما كه فعلا تحت تاثير شتاب ثقل 9.8 زمين هستيم ولي چيزي احساس نمي كنيم چون روي سطح زمين ثابت شده ايم اگر زير پايمان خالي شود متوجه شتاب ميشويم . مثال شتاب منفي من هم همان است .

v=ωr معادله به ما مي گويد كه سرعت ثابت خواهد بود اگر سرعت زاويه اي و شعاع ثابت باشد . به هر حال هر دو دستگاه شرايط يكساني دارند و قوانين هم يكسان خواهد بود چه لخت باشند و چه نباشد موضوع مهم يكساني در شرايط است ( مشاهدات ناظران ) .

تصویر

تصویر

Townsend

سپاس: 18

پست توسط Townsend »

به MRT :

ببنید دوست عزیز من و اکثر کسانی که اینجا نظر دادند اونقدر احمق نیستیم که روابطی رو که شما نوشتی رو نتونیم با دوتا مساوی قرار دادن حساب کنیم. ضمنا سعی کنید با رابطه اثبات کنید. طبق قواعد ریاضی در فیزیک داریم :
v=w X r
که X ضرب برداری است.

که در ساده ترین حالت داریم v=wr که در اون w حتما بر صفحه ای که شعاع و سرعت مماسی میسازند عمود است.

از رابطه ی ساده ی بالا ثابت میشه که اگر دو حالت داشته باشیم در این دو حالت تنها جهت سرعت مماسی تغییر میکنه مثلا اگر نسبت به ناظر لخت اولیه ساعتگرد میچرخیده حالا پاد ساعت گرد میچرخه که البته این دو حالت با هم اتفاق نمی افتند. من نمیدونم مشکل شما چیه پاسخ شما بدیهیه. اصلا نظریه گرانش منفی با فیزیک مدرن توضیح داده میشه.

ارسال پست