مفهوم زمان

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
منجم جوان

محل اقامت: جایی در این کره ی خاکی... دور از وطن...

سپاس: 5

مفهوم زمان

پست توسط منجم جوان »

سلام دوستان عزيز :

ببخشيد ميشه برام مفهوم زمان رو تعريف كنيد ؟

(زمان را تعريف كنيد )

ممنون ميشم منجم جوان

نمایه کاربر
منجم جوان

پست توسط منجم جوان »

smile037 كسي جواب مارو نمي ده ؟

Retin_69

سپاس: 10

پست توسط Retin_69 »

زمان تاخر و تقدم پديده ها بر حسب روابط علت و معلولي است .
من از ريشه ي گياهان گوشتخوار مي آيم
ومغز من هنوز
لبريز از صداي وحشت پروانه ايست كه اورا
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

نمایه کاربر
منجم جوان

پست توسط منجم جوان »

ميشه بيشتر توضيح بدين Retin_69, عزيز

نمایه کاربر
منجم جوان

پست توسط منجم جوان »

Retin_69 نوشته شده:زمان تاخر و تقدم پديده ها بر حسب روابط علت و معلولي است .
ببخشيد ولي خودتون مي گوييد : زمان اون چه زماني هستش ؟

نمایه کاربر
COSMOLOGIST

نام: محمد میرزایی

محل اقامت: تهران - شیراز

سپاس: 153

تماس:

پست توسط COSMOLOGIST »

با سلام .

There are two distinct views on the meaning of the word time.

کد: انتخاب همه

One view is that time is part of the fundamental structure of the universe, a dimension in which events occur in sequence, and time itself is something that can be measured. This is the realist's view, to which Sir Isaac Newton subscribed, and hence is sometimes referred to as Newtonian time.

An opposing view is that time is part of the fundamental human intellectual structure (together with space and number) within which we sequence events, quantify the duration of events and the intervals between them, and compare the motions of objects. In this second view, time does not refer to any kind of entity that "flows", that objects "move through", or that is a "container" for events. This view is in the tradition of Gottfried Leibniz and Immanuel Kant, in which time, rather than being an objective thing to be measured, is part of the measuring system used by humans.

In physics, time and space are considered fundamental quantities (i.e. they cannot be defined in terms of other quantities because other quantities – such as velocity, force, energy, etc – are already defined in terms of them). Thus the only definition possible is an operational one, in which time is defined by the process of measurement and by the units chosen.

Periodic events and periodic motion have long served as standards for units of time. Examples are the apparent motion of the sun across the sky, the phases of the moon, the swing of a pendulum, heartbeats, etc. Currently, the unit of time interval (the second) is defined as a certain number of hyperfine transitions in Cesium atoms (see below).

Time has long been a major subject of science, philosophy, and art. Its measurement has occupied scientists and technologists, and was a prime motivation in astronomy. Time is also of significant social importance, having economic value ("time is money") as well as personal value, due to an awareness of the limited time in each day and in human lifespans.
منبع : wikipedia

يا حق . . .

Retin_69

سپاس: 10

پست توسط Retin_69 »

منجم جوان تقريبا توضيح من هيچ چيز جديدي براي شما ندارد .معناي تك تك كلمات را مي دانيد فقط لختي انديشه مي تواند سود مند باشد .
من ديد فلسفي را دارم و اگر زمان فيزيكي را مايليد بدانيد تقريبا از آن چه كه گفتم چيزي بيرون نمي توانيد بكشيد .
شما كدام زمان را مي گوييد ؟
اگر زمان را مي گوييد كه نظر من بر همان است يعني وجود ندارد .
تقدم و تاخر در پديده ها مبني بر روابط علت و معلولي يعني همان چيزي كه شما زمان مي دانيد .فرض كنيد من توپي را شوت مي كنم و توپ به ديوار مي خورد و باز مي گردد .بنا به تعبيري اين مي شود كه اين توپ حركت مي كند و به ديوار مي خورد كه اين اتفاقات در زمان رخ مي دهد يعني آزادي براي رخدادي در جهت خاص .
ولي آيا به واقع چيزي به نام زمان وجود دارد ؟
فرض كنيد چيزي به نام زمان نيست .نيرو به توپ وارد مي شود و توپ بنا به روابط علت و معلولي كه اينجا قوانين فيزيك هستند شروع به حركت مي كنند و بعد بع دويار مي خورد و.....
فرق آنچه مي گويم با آنچه در ذهن است را اينجا مي توان مشخص كرد .
زمان بستري است كه اتفاقات يا به تعبير بهتر تغييرات فضا در آن اتفاق مي افتد ولي آنچه من مي گويم اين است كه خود اين اتفاقات را زمان مي ناميم يعني موجودي را خلق مي كنيم كه وجود ندارد . فرض مي كنيم اين موجود مي تواند تقدم و تاخر روابط را بيان كند يعني مثلا در تعريف ما از زمان مي توان اين برداشت را ارائه کرد که در طی زمان ابتدا توپ حرکت می کند و بعد به دیوار می خورد و بعد باز می گردد ولی خود این تغییر زمان را مشخص می کند و نه زمان این تغییر را .
من از ريشه ي گياهان گوشتخوار مي آيم
ومغز من هنوز
لبريز از صداي وحشت پروانه ايست كه اورا
در دفتري به سنجاقي
مصلوب كرده بودند...

کمرنگ

نمایه کاربر
منجم جوان

پست توسط منجم جوان »

ممنون Retin_69, عزیز
موضوع رو گرفتم !!

شهبازي

پست توسط شهبازي »

از ديد نسبيت زمان با فضا است و هر 2 با وجود ذره وجود دارنديعني اگر ذره اي نباشد زمان و فضا برايش تعريف نميشوند

کسری

پست توسط کسری »

ببین آقا زمان رو می شه یکی دیگه از بعد ها دونست. (zxy+t)زمان به چیزی میگن که اگر نباشه هیچی نمیشه. یعنی اگر من زمان رو نگه دارم، تو حتی نم تونی این رو بفهمی. چون اگر بخوای هر عکس العملی انجام بدی باید تو بردار زمان حرکت کنی. این ساده همو حرف های دوستان بودا. موفق باشی

نمایه کاربر
مسافر زمان

محل اقامت: مازندران-ساري

سپاس: 1

تماس:

پست توسط مسافر زمان »

استفاده كرديم
تن آدمي شريف است به جان آدميت نه همين لباس زيباست نشان آدميت

نمایه کاربر
oonieknafar

محل اقامت: تهران

سپاس: 1

پست توسط oonieknafar »

شما باید به نظریه ی سی پی اچ مراجعه کنید کتاب این نظریه در اینترنت به صورت سایت و رایگان قرار دارد با سرچ این سایت را پیدا کن من لینک را کم کردم ببخشید
http://oonieknafar.blogfa.com

HYPERCUBE

محل اقامت: اهواز

سپاس: 2

تماس:

پست توسط HYPERCUBE »

با سلام به تمامي دوستان.

فكر مي كنم خوندن مطلب زير هم خالي از لطف نباشه:

مفهوم زمان از نظر هایدگر...

مفهوم زمان از نظر هایدگر...

با تشكر
+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^

+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^+^

البرت مقدم

پست توسط البرت مقدم »

ببین ما می تونیم زمان رو تغییر بدونیم. حالا تغییر نیاز به وجود، و وجود نیازمند خداست.
پس:
خدا بازهم همه است.

نمایه کاربر
منجم جوان

پست توسط منجم جوان »

اون كه خدا همه است يك چيز مبرهن بر همه است .

موضوع زمان از لحاظ فيزيكي بحث ما تو اين تاپيك هستش .

پيروز باشيد .

ارسال پست