کتاب کوانتوم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
stanly

نام: م.گ

محل اقامت: کی اف

سپاس: 117

کتاب کوانتوم

پست توسط stanly »

سلام به همگی.من تقربا اکثر کتاب های زبان ساده رو خوندم و به دو بخش اخر فیزیک پیش دانشگاهی که درباره کوانتومه مسلطم.اما سطح کتاب ساکورایی هم برام خیلی بالاست.چه کتاب اکادمیکی در سطح پایین تر و قابل فهم تر درباره کوانتوم بهم معرفی میکنید؟ممنون.

مادلین

سپاس: 72

Re: کتاب کوانتوم

پست توسط مادلین »

stanly نوشته شده:سلام به همگی.من تقربا اکثر کتاب های زبان ساده رو خوندم و به دو بخش اخر فیزیک پیش دانشگاهی که درباره کوانتومه مسلطم.

فوتوالکتریک و مدل بوهر و...؟ بیشتر فیزیک مدرنه تا کوانتوم! (که جدیدا اسم مدرن از روش در واحدهای دانشگاهی هم برداشته شده و شده فیزیک۴)
این کتاب خوبه: فیزیک نوین، آن سوی نظریه نیوتن، رندی هریس، ترجمه و چاپ انتشارات دانشگاه اما رضا

بعد برای وارد شدن به کوانتوم: https://www.amazon.com/Quantum-Mechanic ... 0071765638 که یک کتاب حل-مسئله محوره.

نمایه کاربر
mamooli

سپاس: 28

پست توسط mamooli »

سلام. به نظرم ساکورایی الان به دردت نمیخوره زیاد (باز تشخیص با خودته.) به نظرم کتابی مثل Feynman Lectures vol.3 خیلی میتونه بهت کمک کنه چون هم انگلیسی ات خوب میشه هم ساده است و باحال!

موفق
انسانی معمولی.
ایده بزن ببر! [url]anidea.ir[/url]

نمایه کاربر
stanly

نام: م.گ

محل اقامت: کی اف

سپاس: 117

پست توسط stanly »

از پیشنهاد های خوب شما ممنونم. smile072 ولی من بشتر کتابی فارسی.اکادمیک و ساده تر از ساکورایی بود(برای پایه های پایین تر)

مادلین

سپاس: 72

پست توسط مادلین »

اون رندی هریس قسمت های فیزیک مدرن رو قشنگ پوشش میده و بعد آروم آروم وارد کوانتوم میشه

برای کوانتوم:
- کتاب «فیزیک کوانتومیِ» آیزبرگ-رزنیک که دیگه تجدید چاپ نشده، کتاب خوبیه؛ از فصل ۵ش میره کامل سروقت کوانتوم؛ باید تو کتابخونه ها یا دست-دوم فروشی پیداش کنی.
- مکانیک کوانتومی زتیلی؛ که تکست دانشگاهی چند سال اخیره و چندتایی انتشاراتی ترجمه اش کرده اند.

- کتاب های گاسیوروویچ، اوهانیان و گریفیث نیز همرده کتاب زتیلی اند.
- سطح بالاتر میشه کتابهای شانکار و ساکورایی و...

پستهای روی «کورا» مثل این یکی: http://qr.ae/1HNxyn هم بدرد می خوره، می تونی بگردی ببینی پیشنهادهای اونا تو بازار کتاب ایران ترجمه شده یا نه.

ارسال پست