زمین تخت گرایان

مدیران انجمن: javad123javad, parse

نمایه کاربر
aalireza

عضویت : پنج‌شنبه ۱۳۸۸/۵/۸ - ۱۴:۵۲


پست: 813

سپاس: 342

جنسیت:

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط aalireza »

به jjjjjjjjjjjjjjjjj

۱. بابتِ پاسخت دمت گرم. به‌اندازه‌یِ‌ کافی اطلاعاتِ فلسفی و مستند دادی که مزخرف‌سنجم غیر فعال بشه. راجع به پوینترهایی که دادی سر فرصت بیشتر مطالعه می‌کنم (کارای Hare جالب به‌نظر می‌رسه). وقتی مطمئن شدم تمامیِ‌ پیش‌زمینه‌هایِ پستت رو می‌فهمم اون‌وقت جواب می‌دم.

۲. تو الان قاعدتاً نباید بگی زمین تخته دیگه؟ ... اگه آره، آیا مشکل حل می‌شه اگه هر جا فیزیک ادعایِ وجودی کرده رو متمم ببندیم که «این ادعا فقط تحتِ مدلی که دادیم درسته، و لزوماً منطبق بر جهانِ خارج (اگه اوّلاً وجود داشته باشه) نیست»؟

Hossein golden

عضویت : پنج‌شنبه ۱۴۰۰/۲/۹ - ۱۴:۳۳


پست: 1جنسیت:

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط Hossein golden »

دورتادور زمین رو گنبد آسمان پوشانده،تنها جایی که میشه لبه زمین رو مشاهده کرد قطب جنوبه که فقط افراد ایلومیناتی اجازه ورود به اونجا رو دارن

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami

محل اقامت: City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 1016

سپاس: 677

جنسیت:

تماس:

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط rohamjpl »

تصویرمنظور شما سنت گرایی و زمین تخت هست .واگر منظور انحنای زمین هست ک بحث نحوه حساب کردن اون هست.$h = r * (1 - \cos \theta) \approx r \cdot \frac12 \cdot (\frac1r)^2$ در هر کیلومتر 8 سانتی متر انحنا داره.چگونه محاسبه کنیم که چه مقدار از یک شی در اثر انحنای زمین پنهان است؟h = قدناظر oberver؛ r = شعاع زمین ؛ a = فاصله تا افق ؛ d = فاصله تا پایین ترین نقطه قابل مشاهده جسم ؛ x = ارتفاع قسمت پنهان جسم. ما با محاسبه a ، فاصله تا افق شروع می کنیم. از قضیه فیثاغورام نتیجه می شود که بعد محاسبات به این نتیجه میرسید$x=\sqrt{d^2-2d\sqrt{(h+r)^2-r^2}+(h+r)^2}-r\tag{3}$.می بینیم که افق ، یعنی دورترین نقطه ای که فرد می تواند ببیند ،چقدر باید ارتفاع داشته باشد تا انحنای زمین برای چشم قابل مشاهده باشد؟فاصله d از یک مشاهده کننده O در ارتفاع h تا افق قابل مشاهده$d=R\times\arctan\left(\frac{\sqrt{2\times{R}\times{h}}}{R}\right)$از فقط 3 متر بالاتر از سطح ، می توانید افق 6.2 کیلومتری را از یکدیگر ببینید. اگر ارتفاع شما 30 متر باشد ، می توانید تا 20 کیلومتری فاصله را ببینید. این یکی از دلایلی است که فرهنگ های باستانی ، حداقل از قرن ششم قبل از میلاد ، می دانستند که زمین خمیده است ، نه مسطح. آنها فقط به چشمهای خوب احتیاج داشتند.فاصله d از یک مشاهده کننده O در ارتفاع h تا افق قابل مشاهده ،$d=R\times\arctan\left(\frac{\sqrt{2\times{R}\times{h}}}{R}\right)$و$\gamma=\frac{180}{\pi}\times\arctan\left(\frac{\sqrt{2\times{R}\times{h}}}{R}\right)$
رهام حسامی هوافضا ترم چهارمi hope i helped roham hesami smile260 smile072
تصویر

نمایه کاربر
Alborz Omidi sh

نام: Alborz Omidi sh

عضویت : یک‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۱۴ - ۱۴:۰۲


پست: 37

سپاس: 14

جنسیت:

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط Alborz Omidi sh »

این تخت گرایان اسطوره‌ی مسخره کردن مردمن

اول که میگن زمین تخته
بعد انسان به ماه سفر نکرده😐

بعدش میگن دایناسورها وجود نداشتن بعدشم با همین میگن تکامل اتفاق نیفتاده.

بعدشم یه مشت جفنگ میگن که تو واکسن میکروچیپه 😐✋

بعد از این کله دیسکی ها فکر کنم NASA و NIH همه کارمندانشون رو اخراج کنند😂😂😂
من به علم باور دارم🧬تکامل حقیقت دارد🦖

نمایه کاربر
Alborz Omidi sh

نام: Alborz Omidi sh

عضویت : یک‌شنبه ۱۴۰۰/۶/۱۴ - ۱۴:۰۲


پست: 37

سپاس: 14

جنسیت:

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط Alborz Omidi sh »

جناب چند تا j خداوکیلی این افکار شما رو اذیت نمیکنه؟
بیخیال بابا
تا همین الان هم علم هممونو نجات داده
اون مقاله نقش علم رو توی فلسفه علم بخون حتما
ممنون
من به علم باور دارم🧬تکامل حقیقت دارد🦖

نمایه کاربر
rohamjpl

نام: Roham Hesami

محل اقامت: City of Leicester Area of Leicestershire LE7

عضویت : سه‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۲۰ - ۰۸:۳۴


پست: 1016

سپاس: 677

جنسیت:

تماس:

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط rohamjpl »

شکل کروی به یک معنا پایدار است. از آنجا که هر نقطه از سطح با مرکز کره ، که مرکز ثقل است ، فاصله یکسانی دارد ، شما یک کره را در هر نقطه ای قرار می دهید که پایدار باشد. شکل مثلثی را با یک راس که سطح را لمس می کند قرار دهیدقوس (فکر کنید: دایره) قوی ترین شکل ساختاری است و در طبیعت ، کره قوی ترین شکل سه بعدی است. دلیل این امر این است که تنش به جای تمرکز در هر نقطه به طور مساوی در امتداد قوس توزیع می شود.با تمام نقاطی که به سمت مرکز جرم کشیده می شوند ، یک کره کامل به دست می آید. ... چرخش سریع وسط را مسطح می کند و آنها را از خط استوا نسبت به قطب به قطب گسترده تر می کند. زمین نمونه کاملی از این امر است و ما شکل آن را کروی شکل نامیده ایم.
اگر با دیسکی که مشخصات خود را برآورده می کند شروع کنید ، علم ما به شما می گوید که گرانش را اعمال می کند. در نتیجه این گرانش و مقاومت محدود موادی که از آن ساخته شده است ، به شکل کروی در می آید و به سیاره ای که می شناسیم تبدیل می شود.اگر شما با یک دیسک به اندازه زمین حرکت می کنید ، مشکل این است که گرانش همچنان به سمت مرکز جرم می رود .
بنابراین بله ، یک زمین مسطح جاذبه گرانشی دارد ، اما چیزها کاملاً متفاوت از ظاهر آنها در زمین گرد ما است. اگر نزدیک لبه دیسک بودید ، به نظر می رسید که تقریباً کاملاً پهلو ایستاده اید ، زیرا میدان گرانشی به سمت مرکز دیسک است ، نه مستقیم به دیسک ، و راه رفتن به سمت لبه مانند صعود از کوهی است که تندتر می شود. حالا من میگم چرا نه اگر دیسک دارای قطر بی نهایت باشد ، آن چیزی نیست جز یک صفحه بی نهایت. برای هر ضخامت محدود می توان لایه ای از جرم را در نظر گرفت که چگالی سطحی آن σ است
به علاوه بر این ، اگر هواپیما بی نهایت باشد مهم نیست که شما یک متر یا یک کیلومتر با هواپیما فاصله دارید. هر کجا که به هواپیما نگاه کنید همان ساختار را خواهید دید. بنابراین میدان گرانشی نمی تواند به فاصله از صفحه بستگی داشته باشد. باید یکنواخت باشد و خطوط آنها عمود بر صفحه باشد.
اعمال قانون گاوس برای سطح استوانه ای گاوسی که محور تقارن آن عمود بر صفحه ای است که دریافت می کنید
$\oint \vec g\cdot \mathrm d\vec A=2Ag=-4\pi G m,$
جایی که A اساس/سطح بالای استوانه و m جرم داخل آن است. بنابراین میدان گرانشی می خواند
$g=-\frac{2\pi Gm}{A}=-2\pi G\sigma,$
و این یک مقدار محدود است
ویرایش: فقط چند عدد را محاسبه کنید تا ببینید چه چیزی به دست می آوریم. ثابت گرانشی $G=6.67\times 10^{-11}\, ~\mathrm{Nm^2/kg}.$ است.
اگر لایه جرم d متر ضخامت داشته باشد و از موادی با چگالی متوسط ​​جرمی یکسان ($\rho=5.5\cdot 10^3\, ~\mathrm{kg/m^3}$ کیلوگرم بر متر مکعب) ساخته شده باشد ،
$\sigma=\frac{5.5\cdot 10^3\cdot d\cdot A}{A}=5.5\cdot 10^3\cdot d\,~\mathrm{kg/m^2}.$ کیلوگرم/متر مربع
بنابراین ، مقدار گرانش محاسبه شده در بالا است
$g=2.3\cdot 10^{-6}\cdot d\, ~\mathrm{m/s^2}.$.
برای بدست آوردن 9.8 متر بر ثانیه دیسک باید ضخامت $4.3\cdot 10^3$کیلومتر داشته باشید. در نظر داشته باشید که قطر زمین حدود$12\times 10^3$است.
باران‎‌هایی افقی
اگر گرانش به سمت مرکز سیاره که در این حالت قطب شمال است، گرانش پیدا کند، بارش نیز به سمت آن نقطه روان می‌شود. این موضوع به این دلیل است که بارش به دلیل جاذبه روی زمین می‌بارد و در صورت صاف بودن زمین به سمت قوی‌ترین نیروی گرانش سقوط می‌کند و فقط در مرکز دیسک می‌بارد.
مساله فصل ها برای داشتن فصل هایی می توانید به دور خورشید و ماه در سراسر جهان به آرامی به جلو و عقب حرکت کنید. تصور کنید خورشید در طول یک سال به داخل صفحه می رود و از آن خارج می شود. افزایش فاصله از لبه دور دیسک زمستان را در آنجا ایجاد می کند ، در حالی که کاهش فاصله از طرف نزدیک تابستان را ایجاد می کند.
یک شکل سکه مسطح دارای یک صورت روز و یک شب با تغییرات ناگهانی است زیرا برخلاف یک کره ، تمام نور خورشید را با سایه خود مسدود می کند ، هیچ انکساری در اطراف کره وجود ندارد.
اگر از ظهر شروع کنید ، همه چیز کاملاً عادی به نظر می رسد و با پایین آمدن خورشیدها در آسمان تا تاریکی باقی می ماند. اما لحظه ای که خورشید از افق بگذرد ، کاملاً تاریک خواهد شد. ممکن است درخشش کمی از ابرها به مدت یک دقیقه وجود داشته باشد ، اما اگر اتمسفر به اندازه لایه ای نازک از بالای سکه به اندازه زمین باشد (به احتمال زیاد با گرانش مشابه) ، خیلی سریع در سایه سکه پوشانده می شود.
سپیده دم به همان اندازه ناگهانی فرا می رسید ، با درخشش اندکی در افق تنها هشدار دهنده این که خورشید در حال طلوع است. سپس صبح و عصر دوباره عادی به نظر می رسد.I hope I help you understand the question. Roham Hesami smile072 smile261 smile260 رهام حسامی ترم پنجم مهندسی هوافضا
تصویر

nader23

عضویت : سه‌شنبه ۱۴۰۰/۷/۲۰ - ۰۹:۰۳


پست: 1جنسیت:

تماس:

Re: زمین تخت گرایان

پست توسط nader23 »

عجیب ترین تاپیکی که خوندم. جالب و عجیب بود :O

ارسال پست