علوم سياره 2

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
enjoy_physics

نام: محمد رسولی

سپاس: 36

علوم سياره 2

پست توسط enjoy_physics »

ممنون از كساني كه جواب پست قبلي منو دادن

نظريه من از اين قراره :در علوم سياره اي بحثي در مورد چگونگي شكل گيري سيارات مطرحه كه من با اون كاري ندارم(ولي دارم روي اين كار مي كنم)0 دوستاني كه درباره سيارات مطالعه كردن ميدونن سيارات منظومه شمسي از نزديك ترين به خورشيد تا به دورترينش از نظر جرمي و حجمي از نظمي كه دانشمندان انتظارشو دارن برخوردار نيست(چندي پيش يكي از دانشمندان علوم سياره اي ايراني كه در امريكا فعاليت دارن به ايران اومدن و اين بحثو در برنامه اسمان شب مطرح كردن)يعني سيارات منظومه شمسي از نظر جرمي روي نمودار بصورت يك نمودار گوسي تعريف ميشن كه با توجه به قوانين فيزيك و مطالعات اخير روي سيارات ستاره هاي ديگر ديده شده كه اين نمودار خطيه.
يه فرضيه هم جديدن دادن درباره تشكيل شدن مريخ و عطارد كه هوپا هم روي سايت قرار داده و فكر نميكنم چندان دندان شكن باشه
اما فرضيه من در مورد اين به هم ريختگي سيارات منظومه شمسي از اين قراره كه ميليون ها سال قبل ستاره اي به خورشيد ما (يا برعكس) نزديك شده و تحت شرايط تعريف شده اي* سياره يا سيارهايي از ميدان گرانش اين ستاره فرار كرده و به دام گرانش خورشيد افتاده.
يعني ممكنه دو سه تا از سياره ها ي منظومه شمسي يادگاري ستاره اي كه از نزديكي ما رد شده باشه

توضيح*:من دانشجوي فيزيك هستم و مي تونم شرايط تعريف شده رو توضيح بدم و فرضيمو مطرح كردم كه اگه اشكال يا مشكلي اساسي داره(يعني از ريشه غلطه) دوستانم بهم بگن0

Enjoy_physics(m.r)[/b][/size][/size][/color] smile019 smile019
I will not say failed 1000 times,
I will say That i discovered there are 1000 ways that can cause failure.

THOMAS EDISON
من نخواهم گفت هزار بار شکست خوردم...
من خواهم گفت در حالیکه هزار راه شکست وجود داشت من کشف کردم .
"توماس ادیسون"

eshge-fizik

محل اقامت: دانشگاه محقق اردبیلی!

تماس:

Re: علوم سياره 2

پست توسط eshge-fizik »

سلام.منم دانشجوی رشته ی فیزیکم والبته یه منجم.میشه یه ذره بیشتر توضیح بدین؟راستی من تابستون با وجود مشغله های فراوون نمیخام بیکاربشینم و دنبال یه طرح میگردم که روش کار کنم.همچین طرحی سراغ ندارین؟فقط کافیه مربوط به رشته ی فیزیک باشه.اگه ازمسابقات کشوری هم باشه که عالی میشه.ممنووووووووووووون.یه سوال هم دارم.دانشجوی کدوم دانشگاهین و ترم چندین؟

نمایه کاربر
enjoy_physics

پست توسط enjoy_physics »

"عشق فيزيك" نميشه بيشتر توضيح بدم بايد زمينه داشته باشي اونم از قبل.واسه طرحتم خودت بايد تصميم بگيري(البته بحث تو اينجا بد نيست يا تابستون بهترين موقعيت واسه رصد اسمونه )بعدشم كه من ترم سومم.من بيشتر ترجيح ميدم يه كم اينجا نظريه ببافيم تا تابستون تموم شه smile015 .(راستي واسه تو هم كه منجمي الان بهترين وقت واسه رصد مشتريه)

THOMAS EDISON
"توماس ادیسون"

راشين

سپاس: 6

پست توسط راشين »

سلام!

دوست گرامی ،نظریه ی شما جالب به نظر میاد ،لطفا در مورد شرایط تعریف شده توضیحی بفرمایید و کمی بیشتر در مورد نظریتون تونضیح بدهید تا بتوان بیشتر بحث کرد. اینکه چطور به این نظریه رسیدید و چه اثبات هایی دارید و.......... این طوری همگی بهتر می تونیم بحثی کنیم در موردش

enjoy_physics نوشته شده:من بيشتر ترجيح ميدم يه كم اينجا نظريه ببافيم تا تابستون تموم شه
اینکه شما دوست دارید نظریه بدید خیلی خوب هست و روحیه ی کاشفانه ی خوبی دارید که می تونه شما رو پیشرفت بده (روحیه ای که در کشور ما خیلی کم شده !)اما مواظب باشید که بافتن نظریه به راحتیه یک بافتنی هم نیست ! و کمی بهتر هست سعی کنید در کنار همین نظریتون، اطلاعاتتان را بیش از پیش کنید و شاید این تابستان برای همین یک نظریه شما هم کم باشد . smile072

در ضمن لطف کنید، تاپیک "علوم سیاره " را به یک تاپیک و تنها در یکی از بخش های تالار نجوم جمع بندی کنید تا نظم تالار بیشتر حفظ شود و کاربران بتوانند راحت تر به مطالب علوم سیاره دسترسی داشته باشند.

با تشکر

موفق باشید
چشم آسایش که دارد از سپهر تیز رو ؟
ساقیا جامی به من ده تا بیاسایم دمی

زیرکی را گفتم این احوال بین خندید و گفت:
صعب روزی، بوالعجب کاری، پریشان عالمی!
در طریق عشقبازی امن و آسایش بلاست
ریش باد آن دل که با درد تو خواهد مرهمی

eshge-fizik

محل اقامت: دانشگاه محقق اردبیلی!

تماس:

پست توسط eshge-fizik »

باشه ولی بگم که اگه توضیح کامل ندین که نمیتونم بکمکم.بی خیال.یادتون باشه که گالیله به خاطر نظریه ش تا پای مرگ رفت.حالا شما چه جورشخصیتی هستین که حتی نمیخاین یه ذره بیشتر توضیح بدین؟درضمن نجوم من از پایه قویه.میدونم چی میگید ولی نیازبه توضیح بیشترداره از جانب خودتون

نمایه کاربر
enjoy_physics

پست توسط enjoy_physics »

ممنون كه نظر ميديد
تا هفته ديگه همه چيزو كامل توضيح ميدم (ببخشيد تا 25 تير)

THOMAS EDISON
"توماس ادیسون"

نمایه کاربر
enjoy_physics

پست توسط enjoy_physics »

عكس ها به ترتيب

THOMAS EDISON
"توماس ادیسون"

نمایه کاربر
enjoy_physics

پست توسط enjoy_physics »

عكس اول شمشارش 1 و به ترتيب
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

THOMAS EDISON
"توماس ادیسون"

نمایه کاربر
enjoy_physics

پست توسط enjoy_physics »

شماره 4 و 5
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.

THOMAS EDISON
"توماس ادیسون"

نمایه کاربر
p.kparham

محل اقامت: تهران

سپاس: 3

تماس:

پست توسط p.kparham »

خيلي باحال بود.

نمایه کاربر
p.kparham

سپاس: 3

تماس:

پست توسط p.kparham »

خيلي جالب بود ولي به نظر شما ميشه گفت كه : ستاره اي كه از نزديكي ما رد شده نيروي جاذبش بيشتر نبوده (از خورشيد) smile057

نمایه کاربر
enjoy_physics

پست توسط enjoy_physics »

سلام
بعد از مدت ها این تاپیکمو دیدم
جالبه

THOMAS EDISON
"توماس ادیسون"

نمایه کاربر
[email protected]

نام: م. ج. معروف به گربه ی زَبادی

سپاس: 514

تماس:

پست توسط [email protected] »

enjoy_physics نوشته شده:سلام
بعد از مدت ها این تاپیکمو دیدم
جالبه

سلام
خوب حالا بعد از 7 سال، خودتون نظریه ی خودتون رو چطوری براورد می کنید؟ smile020

نمایه کاربر
sunrise

سپاس: 115

پست توسط sunrise »

enjoy_physics نوشته شده:ممنون از كساني كه جواب پست قبلي منو دادن

نظريه من از اين قراره :در علوم سياره اي بحثي در مورد چگونگي شكل گيري سيارات مطرحه كه من با اون كاري ندارم(ولي دارم روي اين كار مي كنم)0 دوستاني كه درباره سيارات مطالعه كردن ميدونن سيارات منظومه شمسي از نزديك ترين به خورشيد تا به دورترينش از نظر جرمي و حجمي از نظمي كه دانشمندان انتظارشو دارن برخوردار نيست(چندي پيش يكي از دانشمندان علوم سياره اي ايراني كه در امريكا فعاليت دارن به ايران اومدن و اين بحثو در برنامه اسمان شب مطرح كردن)يعني سيارات منظومه شمسي از نظر جرمي روي نمودار بصورت يك نمودار گوسي تعريف ميشن كه با توجه به قوانين فيزيك و مطالعات اخير روي سيارات ستاره هاي ديگر ديده شده كه اين نمودار خطيه.
يه فرضيه هم جديدن دادن درباره تشكيل شدن مريخ و عطارد كه هوپا هم روي سايت قرار داده و فكر نميكنم چندان دندان شكن باشه
اما فرضيه من در مورد اين به هم ريختگي سيارات منظومه شمسي از اين قراره كه ميليون ها سال قبل ستاره اي به خورشيد ما (يا برعكس) نزديك شده و تحت شرايط تعريف شده اي* سياره يا سيارهايي از ميدان گرانش اين ستاره فرار كرده و به دام گرانش خورشيد افتاده.
يعني ممكنه دو سه تا از سياره ها ي منظومه شمسي يادگاري ستاره اي كه از نزديكي ما رد شده باشه

توضيح*:من دانشجوي فيزيك هستم و مي تونم شرايط تعريف شده رو توضيح بدم و فرضيمو مطرح كردم كه اگه اشكال يا مشكلي اساسي داره(يعني از ريشه غلطه) دوستانم بهم بگن0

Enjoy_physics(m.r)[/b][/size][/size][/color] smile019 smile019

فرضیه جالبی بود
اما فکر میکنید تاحالا بهذهن هیچکدوم از دانشمنداا نرسیده که ممکنه یه ستاره میلیونها سال قبل از نزدیکیه ما رد شده باشه؟!!!!!!!!!

اگر یک ستاره تو چند میلیون یا چند میلیارد سال فرقی نمیکنه؛ از نزدیکی منظومه خورشیدی رد شده باشه مدار سیارات رو به شدت بیضوی شکل و مشوش خواهد کرد تا اینکه بعضی از سیارات رو از خورشید میتونه بدزده نه مثل مدار بسیار منظم و تقریبا دایره ای شکل(با اندکی تغییر شکل بیضوی) که الان دارن؛و این حالت فقط تو حالات خاص مثل برخورد دو کهکشان یا ستاره های دوتایی میتونه رخ بده؛ و دلیل دیگری که میشه گفت فرضیه شما رو مثل مثال قبل (براحتی) رد میکنه اینکه بوجود اومدن منظومه شمسی از ابتدا که گاز بوده تا الان که به این شکل رسیده همه اش تو کامپیوترهای قدرتمند شبیه ساز،توسط دانشمندان بزرگ تو اینکار شبیه سازی شده و از این راه تونستند با دقتت بالا چگونگی بوجود اومدن ماه و مشتری و در کل همه ی سیارات رو بدرستی بدست بیاورند اما هیچ اثر احتمالی ای از تغییرات بزرگ و شگرفی مثل انتقال سیارات وعبور یک ستاره از نزدیکیمون !!! دیده نشده .

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

جرم ستاره بیگانه ، چقدر بوده و با چه سرعتی و از چه فاصله ای از کنار منظومه خورشیدی گذشته و آیا حرکت وضعی داشته ستاره مذکور یا نه؟ در طی چه فاصله زمانی از کنار منظومه خورشیدی گذشته؟ دقیقا چه سیاراتی از طریق منظومه بیگانه وارد منظومه ما شدند؟ وضعیت مداری و حرکت مداری سیارات قبل از اینکه ستاره از کنار منظومه ما عبور کنه چطور بوده؟

ارسال پست