آیا قبل از بیگ بنگ فضا-زمان وجود داشته است؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

mrworldwide

نام: امید محمدپور

سپاس: 3

پست توسط mrworldwide »

ebismps

سپاس: 6

Re: آیا قبل از بیگ بنگ فضا-زمان وجود داشته است؟

پست توسط ebismps »

سلام
اگرلحظه بیگ بنگ را همان"کن فیکون" درنظر بگیریم که درقران امده،بایدگفت که نه.هیچ چیز وجودنداشته.

mrworldwide

پست توسط mrworldwide »

ebismps نوشته شده:سلام
اگرلحظه بیگ بنگ را همان"کن فیکون" درنظر بگیریم که درقران امده،بایدگفت که نه.هیچ چیز وجودنداشته.

خب برای انفجار بزرگ باید مواد اولیه ای وجود داشته باشه تا رخ بده اگه بگیم مواد اولیه بوده اما فضایی وجود نداشته این تناقضه
شرط لازم و کافی برای وجود یک جرم داشتن فضایی برای آن است.
من دنبال یه حرف قانع کنندم .

super gravity

سپاس: 7

پست توسط super gravity »

چون زمان قبل از بیگ بنگ وجود نداشته است پس چیزی هم نمی توانسته وجود داشته باشد اما برای این که کیهان چطور به وجود اومده (از هیچ )نمی شه جواب دقیقی ارائه داد.توصیه می کنم برای اطلاعات بیشتر کیها ن تورمی نوشته آلن گوث رو بخونید
The laws of nature are so powerful that not even God can violate them

mrworldwide

پست توسط mrworldwide »

super gravity نوشته شده:چون زمان قبل از بیگ بنگ وجود نداشته است پس چیزی هم نمی توانسته وجود داشته باشد اما برای این که کیهان چطور به وجود اومده (از هیچ )نمی شه جواب دقیقی ارائه داد.توصیه می کنم برای اطلاعات بیشتر کیها ن تورمی نوشته آلن گوث رو بخونید

قصد توهین ندارم اما رو این حرفتون بیشتر فکر کنید"""چون زمان قبل از بیگ بنگ وجود نداشته است پس چیزی هم نمی توانسته وجود داشته باشد""" این حرفتون یعنی اینکه انفجار از هیچی بوده مثل اینکه بگی در خلا مطلق(واژه مطلق طبق فیزیک کوانتوم تنها قبل از بیگ بنگ جایز است)که هیچ موادی نبوده بزرگترین انفجار رخ داده..حالا من میگم اون مواد تو یه فضا بوده و انفجار رخ داده..
احتمالا شما این حرفی رو که زدید با حرف استیون هاوکینگ اشتباه گرفتید

استیون هاوکینگ میگه قبل از بیگ بنگ زمانی نبوده که خدا وجود داشته باشه دنیا رو خلق کنه

نمایه کاربر
lightwave

سپاس: 41

پست توسط lightwave »

mrworldwide نوشته شده:آیا قبل از بیگ بنگ فضا-زمان وجود داشته است؟

قبل از بیگ بنگ که هنوز یه چیز نا معلومه ولی اگه بگی که آیا در لحظه بیگ بنگ فضا زمان وجود داشته معقول تره
فرضیه های مختلفی برای لحظه ی بیگ بنگ وجود داره
طبق پذیرفته شده ترین فرضیه در لحظه بیگ بنگ تکینگی وجود داشته یعنی نقطه ای "صفر بعدی" با چگالی بینهایت بنابرین فضایی نمیتونسته وجود داشته باشه چون چگالی بینهایت این معنی را میده که فاصله و فضا نمیتواند موجود باشد و گرنه چگالی بینهایت نمیشود.

mrworldwide

پست توسط mrworldwide »

lightwave نوشته شده:

قبل از بیگ بنگ که هنوز یه چیز نا معلومه ولی اگه بگی که آیا در لحظه بیگ بنگ فضا زمان وجود داشته معقول تره
فرضیه های مختلفی برای لحظه ی بیگ بنگ وجود داره
طبق پذیرفته شده ترین فرضیه در لحظه بیگ بنگ تکینگی وجود داشته یعنی نقطه ای "صفر بعدی" با چگالی بینهایت بنابرین فضایی نمیتونسته وجود داشته باشه چون چگالی بینهایت این معنی را میده که فاصله و فضا نمیتواند موجود باشد و گرنه چگالی بینهایت نمیشود.

من درمورده اون موادی صحبت میکنم که سر منشا انفجار بوده و این مواد حتما سه بعد داشتند خب الان چطور میتونیم بگیم که تکینگی صدق میکنه ایا اینا خلاف هم نیستن؟
اصلا چه تعریف قانع کننده ای وجود داره که نقطه انفجار صفر بعدی بوده؟

نمایه کاربر
Archimedes

سپاس: 824

پست توسط Archimedes »

سلام
با توجه به اینکه تمام معرفت و دانش بشری تا زمان پلانک را می تواند شرح دهد.
و قبل از آن برای انسان ناشناخته است.
صحبت کردن در مورد آن فلسفه بافی، خیالبافی و کاملا بیهوده است.
و از طرفی اگر زمان را همواره با فضا پیوسته بدانیم:
در نتیجه می توان گفت همواره زمان با فضا حضور داشته...
حال با توجه به این نکته که پدید آمدن از هیچ محال منطقیست.
در نتیجه فضا و زمان همواره بوده با این توضیح که هر چه به سمت نظم و آنتروپی کمتر برویم (گذشته) فضا و زمان فشرده و شاید بتوان گفت یکی بوده و در طول حرکت و جنبش از هم باز شده و متورم شده و گسترش یافته است.
کز دیو و دد ملولم و انسانم آرزوست

mrworldwide

پست توسط mrworldwide »

Wisdom نوشته شده:

سلام
با توجه به اینکه تمام معرفت و دانش بشری تا زمان پلانک را می تواند شرح دهد.
و قبل از آن برای انسان ناشناخته است.
صحبت کردن در مورد آن فلسفه بافی، خیالبافی و کاملا بیهوده است.
و از طرفی اگر زمان را همواره با فضا پیوسته بدانیم:
در نتیجه می توان گفت همواره زمان با فضا حضور داشته...
حال با توجه به این نکته که پدید آمدن از هیچ محال منطقیست.
در نتیجه فضا و زمان همواره بوده با این توضیح که هر چه به سمت نظم و آنتروپی کمتر برویم (گذشته) فضا و زمان فشرده و شاید بتوان گفت یکی بوده و در طول حرکت و جنبش از هم باز شده و متورم شده و گسترش یافته است.

ممنونم از جوابتون الان حرفی که من زدم نقض شد گقتم که حتما فضا از قبل بوده و امکان داره بعد اون فضا زمان پدید بیاد

saedra

نام: ساعد رحمتی

سپاس: 1

پست توسط saedra »

سلام.
البته که وجود داشته.
اشتباه ما از اینجاست که فکر می کنیم آغاز خلقت از بیگ بنگ است. در صورتی که قبل از این بیگ بنگ، 6 بیگ بنگ دیگر نیز اتفاق افتاده که هر بیگ بنگ(به جز اولی) همان قیامت بوده است. برای مثال روز قیامت ما، همان بیگ بنگ هشتم است که آسمان ها از هفت تا به هشت آسمان تبدیل میشن.

نمایه کاربر
candle

سپاس: 935

پست توسط candle »

saedra نوشته شده:سلام.
البته که وجود داشته.
اشتباه ما از اینجاست که فکر می کنیم آغاز خلقت از بیگ بنگ است. در صورتی که قبل از این بیگ بنگ، 6 بیگ بنگ دیگر نیز اتفاق افتاده که هر بیگ بنگ(به جز اولی) همان قیامت بوده است. برای مثال روز قیامت ما، همان بیگ بنگ هشتم است که آسمان ها از هفت تا به هشت آسمان تبدیل میشن. برای اطلاعات بیشتر به سایت بینش نو http://www.binesheno.com رجوع کنید و مستند داستان آفرینش جهان و کتاب تبیین جهان و انسان رو دانلود کنید.

به نظرم اون سایت، باید اسم خودش رو می گذاشت «بینش کهنه»!
اگر دانش را به خاطر کسب درآمد فرا می‌گیرید؛ به حق آنهایی که به خاطر خود، علم و دانش اندوخته‌اند تجاوز کرده‌اید - آندره ژید

saedra

پست توسط saedra »

به نظرم اون سایت، باید اسم خودش رو می گذاشت «بینش کهنه»!

گوهر خود را نزن بر سنگ هر ناقابلی - صبر کن پیدا شود گوهر شناس قابلی

تا ابد نمی شه روی خُر و پف کردن غیرت یک ملت حساب کرد.

سلام.
اینجا تالار گفتمانی است تا ما به همدیگه کمک کنیم تا به پاسخ درست برسیم.
لطفا با منطق و واضح صحبت کنید.
در ضمن آیا عقلانی است به کتاب ناخوانده ایراد گرفت؟
این کتاب حتی حدود 20 سال پیش به دانشگاه های دورهام و کمبریج ارسال شد و آنها به نام و زبان خود آن را منتشر کردند!

چه بگویم که این کتاب از دو طرف مظلوم است. هم از طرف حوزه علمیه و روحانیان. و هم از طرف دانشگاه های علمی.

امیدوارم هیچکسی در برابر حرف تازه گارد نگیرد.
خدا به همراهتان

mrworldwide

پست توسط mrworldwide »

saedra نوشته شده:سلام.
البته که وجود داشته.
اشتباه ما از اینجاست که فکر می کنیم آغاز خلقت از بیگ بنگ است. در صورتی که قبل از این بیگ بنگ، 6 بیگ بنگ دیگر نیز اتفاق افتاده که هر بیگ بنگ(به جز اولی) همان قیامت بوده است. برای مثال روز قیامت ما، همان بیگ بنگ هشتم است که آسمان ها از هفت تا به هشت آسمان تبدیل میشن. برای اطلاعات بیشتر به سایت بینش نو http://www.binesheno.com رجوع کنید و مستند داستان آفرینش جهان و کتاب تبیین جهان و انسان رو دانلود کنید.

اصلا بیگ بنگ هیچ ربطی به اسمان هفت نداره هیچ ربطی لطفا اطاعاتتون رو بروز رسانی کنید

saedra

پست توسط saedra »

سلام بچه ها.
بنده بحث کاملی نکردم عزیزجان. فقط کتاب رو معرفی کردم. خواندن که ضرر ندارد.
اما عجالتاً باید عرض کنم که وقتی بیگ بنگ شد، شیء به وجود آمد و زمان و مکان هم برای آن شیء.
بدین ترتیب فضا شکل گرفت و این یک آسمان بود که داشت بزرگ و بزرگتر میشد.
تا اینجا که مشکلی نیست؟
حرف بنده این است که این اتفاق طبق قرآن(که همه قبول داریم، و حتما نباید چیزی رو دانشمندان بگن تا بگیم قرآن هم گفته بلکه میشه از قرآن گفت قبل از آنکه آنها بگن) هفت بار اتفاق افتاده. یعنی هفت بیگ بنگ، هفت آسمان تو در تو را تشکیل داده.
با علم و منطق که مشکلی نیست؟ هست؟
باز هم عرض میکنم که کتاب یاد شده رو بخونید تا اگر من اشتباه میکنم، آگاهم کنید.
یا حضرت دوست

نمایه کاربر
Stephen W.Hawking

نام: Shahriyar Ebrahimi

محل اقامت: قائم شهر-مازندران

سپاس: 2

پست توسط Stephen W.Hawking »

درباره ی موضوعی به این عظمت نمیشه با تایپ کردن چند تا کلمه بحث کرد و خواهش میکنم که علم رو به اعتقادتون ربط ندن اگه واقعا اسم خودتونو میذارید فیزیکدان علم رو به دین و خدا و قران ربط ندین
یک فیزیک دان نباید بذاره تا پیشگویی هاش و محاسباتش بخاطر اعتقاد به یک موجود یا وجود فرا بشری که هیچ اثبات قانع کننده ای هم براش نیست خراب بشه . به زودی کتابی به نام( X ای که جهان را بوجود آورد ) نوشته خواهد شد و تمام ابهامات برطرف میشه . در جوابتون هم باید بگم که زمانی وجود نداشته که مطمعنا در این صورت فضایی هم وجود نخواهد داشت . با تشکر
بزرگترین مرد های تاریخ ( البرت انیشتین و استیون هاوکینگ )
(یک فیزیکدان یا ریاضیدان نباید بگذارد محاسبات و پیشگویی هایش بخاطر باور به یک موجود یا وجود فرا بشری خراب و غلط شود )
علاقه مند به تحقیق حول ماهیت خدا یا X ای که جهان را بوجود آورد و ماهیت و قوانین حاکم بر جهان نا متناهی هستی .

ارسال پست