آمادگی برای کنکور ارشد 95

مدیران انجمن: parse, javad123javad

girlhood

سپاس: 4

آمادگی برای کنکور ارشد 95

پست توسط girlhood »

سلام دوستان
کسایی که میخوان واسه کنکور 95 بخونن بیان اینجا تا با هم تبادل نظر کنیم.

نمایه کاربر
ساین

سپاس: 2

Re: آمادگی برای کنکور ارشد 95

پست توسط ساین »

من امسال کنکور میدم
۶ سال از زمان فارغ التحصیلی ام میگذره
سال آخر کارشناسی فیزیک که بودم کنکور دادم شبانه قبول شدم اما خانواده نذاشت برم. رفتم سربازی بعد رفتم سر کار. سال آخر سربازی، مجدد کنکور لیسانس امتحان دادم که مهندسی کامپیوتر بخونم. قبول شدم و همزمان با سال اول کار رفتم کامپیوتر بخونم. یک سالی خوندم اما در فضای درسهاش دوام نیاوردم و در واقع چون کار پیدا کرده بودم رهاش کردم و با گرفتن یک فوق دیپلم معادل انصراف دادم اما علاقه ام به برنامه نویسی حفظ شد و الان برنامه نویسی پایتون انجام میدم، پاره وقت.
امسال دوباره امتحان ارشد فیزیک می خوام بدم. حتی اگر شب قبول بشم میرم با این شرط که بتونم شهر محل کارم یا نزدیکاش قبول بشم.
۸ ساعت سر کارم. ۷ ساعت خوابم. ۹ ساعت می مونه که شاید بتونم ۶ ساعتش رو برای مطالعه کنار بذارم.
زبان انگلیسیم در حدی نیست که از پس متنهای تخصصی بربیام و احتمالا هم نتونم تا بهمن برای زبان کاری کنم. میذارمش کنار.
درسهای ساده رو می خونم: فیزیک های پایه، فیزیک مدرن و الکترومغناطیس؛ ریاضی فیزیک اصلا! مکانیک تحلیلی ابداً؛ کوانتوم مشخص نیست. ۶ سالی میشه نخوندمش. شاید بتونم چند ماهه از پسش بر بیام. شاید هم نتونم. فعلا همین فیزیک های پایه، فیزیک مدرن و الکترومغناطیس

درصدهای کنکور این سالها با اون موقع خیلی فرق کرده. اون سال که امتحان دادم ریاضی فیزیک و ترمو و فیزیک مدرن جز سرفصل ها نبود و ضریب ها هم فرق داشت.
با این ضریبهای سه بخشی جدید: ۲ (برای زبان) و ۶ و ۷، انتخابهایی که کردم خوبه؟ (منظورم از انتخاب ها: فیزیک های پایه، فیزیک مدرن و الکترومغناطیس)

#mahsan

نام: mahsan bakhtiyari

سپاس: 1

پست توسط #mahsan »

سلام من ارشد 94 شرکت کردم رتبم 2894 شد که اصلا خوب نیست....انتخاب رشته نکردم....بدجور داغونم.....حس میکنم خیلی خنگم.....از اول خرداد شروع کردم میلفورد میخونم ولی دستو دلم به کار نمیره.....حس میکنم خیلی احمقمو امسالم رتبم خوب نمیشه smile025

#mahsan

نام: mahsan bakhtiyari

پست توسط #mahsan »

گیجم.نمیدونم باید چی کار کنم

mr90

نام: میثم

سپاس: 10

پست توسط mr90 »

من دارم میخونم واسه ژئوفیزیک

girlhood

پست توسط girlhood »

من فیزیک جدید و کوانتوم شروع کردم.

mary91

سپاس: 11

پست توسط mary91 »

سلام من ارشد قبول شدم و چون به کتاب ها و جزواتم نیازی ندارم ان ها میفروشم
لسیت کتابهای من
کتاب کوانتوم مدرسان شریف+جزوه تدریس شده در کلاس موسسه مدرسان شریف +جزوه فوق العاده عالی کوانتوم تدریس شده در موسسه پارسه توسط دکتر بهتاج
کتاب الکترومغناطیس مدرسان شریف+جزوه تدریس شده در کلاس مدرسان شریف+جزوه الکترومغناطیس تدریس شده توسط دکتر بهتاج بسیاز عالی بود
کتاب فیزیک مدرن مدرسان شریف+جزوه فیزیک مدرن مدرسان شریف
کتاب ترمودینامیک مدرسان شریف+جزوه ترمودینامیک و اماری مدرزسان شریف+جزوه ترمودینامیک پارسه
کتاب ریاضی فیزیک مدرسان شریف+جزوه بسیار بسیار عالی تدریس شده توسط استاد بهتاج در موسسه پارسه
کتاب زبان تخصصی فیزیک انتشارات سمت (کاملا نو)
کتاب فیزیک پایه مدرسان شریف+جزوه تدریس شده در پارسه
کتاب مکانیک کلاسیک مدرسان شریف+جزوه بسیار عالی دکتر بهتاج پارسه+جزوه تدریس شده در موسسه مدرسان شریف
جزوات و کتاب ها در تهران به صورت حضوری تحویل داده می شود در صورت تمایل فایل پی دی اف هر جزوه به قیمت 20000 هزار تومان فروخته میشود .در صورت تمایا به تهیه جزوه ها و اطلاع از قیمت آنها با شماره 09194190140 تماس بگیرین کتاب ها 40 درصد قیمت روی کتاب فروخته میشود.

mary91

پست توسط mary91 »

برای کنکور خواندن از روی کتاب مرجع و دانشگاهی کار اشتباهیه فقط تمرینای مهم کتاب رو حل کنین

mary91

پست توسط mary91 »

ساین عزیز
براتی بدست اوردن رتبه خوب در فیزیک به نظر من
تخصصی 1-پایه /ترمودینامیک و امری تست هاش بسیار راحته اون چیزی که تو دانشگاه می گفتن نیست دو تا فرمول باید بلد باشی /ریاضی فیزیک
تخصصی 2-حتما تمرکز روی کوانتوم باشه /مکانیک کلاسیک و الکترومغناطیس حتما بخونین چون اگه این ها رو بخونین میتونین تست های فیزیک پایه رو به راحتی جواب بدین
بازم اگه سوالی داشتین در خدمتم

مادلین

سپاس: 72

پست توسط مادلین »

mary91 نوشته شده:برای کنکور خواندن از روی کتاب مرجع و دانشگاهی کار اشتباهیه فقط تمرینای مهم کتاب رو حل کنین

من نظری کاملا برعکس دارم. در کنکور، تسلط بر موضوعات درسی یک نقش اساسی داره.
برای کسی که از بهار یا اول تابستان شروع می کنه، مطالعه مراجع درسی خوب (مثلا زتیلی برای کوانتوم) و حل تمرین خیلی مهمه.
اما برای کسی که از مهر شروع می کنه، نه؛ این فرد بهتره روش دوپینگ رو دنبال کنه: viewtopic.php?f=21&t=33284#p535558

سیدمحسن4946

نام: میرجلیلی

پست توسط سیدمحسن4946 »

سلام به دوستی که میگه من خنگم و رتبه 2000 به بالا اورده و دوستی که بعد خدمت سربازی میخواد بشینه کنکور بده و دوستان دیگه
من سال 87 کنکور دادم اولین بار و شدم 4000 حدودا، رفتم خدمت و چندسالی سر کار و بعد سال 92 ارشد دادم شدم206
اگه هنوز کسی این گفتگو را چک میکنه بگین تا ادامه بدم تجربه خودم را بهتون بگم
یا علی

امیرعلی14

پست توسط امیرعلی14 »

باسلام می شودلطفا تجربتون رابگید؟
سیدمحسن4946 نوشته شده:سلام به دوستی که میگه من خنگم و رتبه 2000 به بالا اورده و دوستی که بعد خدمت سربازی میخواد بشینه کنکور بده و دوستان دیگه
من سال 87 کنکور دادم اولین بار و شدم 4000 حدودا، رفتم خدمت و چندسالی سر کار و بعد سال 92 ارشد دادم شدم206
یا علی

girlhood

پست توسط girlhood »

سیدمحسن4946 نوشته شده:سلام به دوستی که میگه من خنگم و رتبه 2000 به بالا اورده و دوستی که بعد خدمت سربازی میخواد بشینه کنکور بده و دوستان دیگه
یا علی

سلام ميشه از تجربياتتون بگيد، من بعد ٢سال از دانشگاه ميخوام كنكور بدم ولى هرچى ميخونم نااميدتر ميشم!

نمایه کاربر
عطر یاس

محل اقامت: ای کاش مشهد بود

سپاس: 300

پست توسط عطر یاس »

منم امسال کنکور ارشد دارم.
ولی اصلا نمیخوام چیزی بخونم براش.
یا قبول میشم یا نمیشم !!!!

موفق باشید. smile072
جاده جوانی لغزنده است
زنجیر ایمان را ببندید

صلوات شاه کلید همه قفل های بسته است.

آدم بد را هرطور که هست تحمل می کنم
کاسه صبرم از آدم هایی لبریز است که با ادعای خوب بودن بدی می کنند

my physic channel ID : @physicGV

سیدمحسن4946

نام: میرجلیلی

پست توسط سیدمحسن4946 »

حقیقت اینه که برای کنکور ارشد نیازی ب خوندن کتاب های مرجع نیست
خوب قطعا معلومه که هر چی بیشتر بر منابع اصلی ومفاهیم پایه مسلط باشد بهتره(به هزار لحاظ بهتره) اما خوب راهی که پیش پای ما گشودند نه از خوندن کتابهای مرجع است و نه دی رایو اثبات ها و نه حل تمرین ها
منظورم اینه که لازم نیست شروع کنید از کتابها اما باید رجوع کنید به کتابها
بدین نحو که کتاب مدرسان شریف کنکور دو سال اخیر را تهیه کنید و از تست های اسان ومتوسط شروع کنید به بررسی (ابدا نیازی به تست های مشکل ندارید حتی اگه بخواید رتبه 1 بیارید) بعد تست را که دیدید برید سراغ مطلب اون تست در کتاب مرجع و تمرین مربوط به آن یعنی اول مطلب رابخونید و نت بردارید بعد حل تست را ازکتاب مدرسان نگاه کنید
من تا سه هفته مونده به کنکور درگیر خود کتاب ها بودم وتست نمی زدم ولی ناگاه لطف خدا رجوع کردم به تست های کنکور و اگر بجای دو سه هفته تست زدن دو ماه تست زده بودم اونم ازکنکور که خیلی تکرار میشه خیلی زیاد الان بجای بهشتی شریف بودم هر چند اینجا بدتر از اونجا نیست(وکلا همه سر وته یک کرباسند و ارشد خودتی و خودت)
پس بی مقدمه وبی هوا و بدون یک کلمه دانایی و با همون اشنایی لیسانس رجوع به تست های اسان که جواب چند خطی دارند و از تست به کتاب رسیدن و بعد از بررسی چند سال کنکور درگیری با تست های متوسط کنکور 10-15 سال اخیر
والسلام

ارسال پست