آیا زمان مجازیست؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
نمایه کاربر
alininja

سپاس: 5

آیا زمان مجازیست؟

پست توسط alininja »

به نظر من زمان کاملا مجازیه و تنها معیار ما برای اندازه گیری سرعت تغییرات در جهان هستی است.و اینکه میگن در سرعت نور زمان متوقف میشه تنها معنیش اینه که در سرعت نور ذرات از کار افتاده وتغییرات متوقف میشن اینطوری خیلی بهتر میشه خیلی از چیزا رو در ذهن گنجود و دیگه زمان چیزی مبهم و پارادوکس دار نیست.زمان مثل مکان یا رودخانه ای نیست که جاری باشه و یا وجود داشته باشه بلکه تنها معیار اندازه گیری پس می تونیم بگیم زمان وجود خارجی نداره و سفر در زمان به این معنی نیست که برای مثال ما به دو هزار سال قبل برگردیم بلکه به این معنی هست که ذرات به عقب برگشته و به حالتی که دو هزار سال پیش قرار داشتند حالت بگیرند.می تونیم بگیم کوچکترین ارتعاشات اتم ها در اون ها ذخیره میشه و مانند نوار فیلم که به عقب برمی گرده در صورتی که آن اتم را به سرعت ماوراء نور دربیاوریم تمام ارتعاشات آن ات به صورت معکوس انجام شده و اتم به وضعیت قبلی خود در میآید
انسان همچون پرنده ای با دو بال است که یک بال علم و دانش و بال دیگر دین و تقوا است . تعادل این دو بال سبب پرواز انسان بسوی بیکران ها می شود.

نمایه کاربر
alininja

Re: آیا زمان مجازیست؟

پست توسط alininja »

از بازدیدکنندگان عزیز خواهش می کنم هر کی نظر موافق یا مخالف داره اعلام کنه . smile038
سپاس هم یادتون نره خواهشا smile039
انسان همچون پرنده ای با دو بال است که یک بال علم و دانش و بال دیگر دین و تقوا است . تعادل این دو بال سبب پرواز انسان بسوی بیکران ها می شود.

نمایه کاربر
lightwave

سپاس: 41

پست توسط lightwave »

alininja نوشته شده:به نظر من زمان کاملا مجازیه و تنها معیار ما برای اندازه گیری سرعت تغییرات در جهان هستی است.و اینکه میگن در سرعت نور زمان متوقف میشه تنها معنیش اینه که در سرعت نور ذرات از کار افتاده وتغییرات متوقف میشن اینطوری خیلی بهتر میشه خیلی از چیزا رو در ذهن گنجود و دیگه زمان چیزی مبهم و پارادوکس دار نیست.زمان مثل مکان یا رودخانه ای نیست که جاری باشه و یا وجود داشته باشه بلکه تنها معیار اندازه گیری پس می تونیم بگیم زمان وجود خارجی نداره و سفر در زمان به این معنی نیست که برای مثال ما به دو هزار سال قبل برگردیم بلکه به این معنی هست که ذرات به عقب برگشته و به حالتی که دو هزار سال پیش قرار داشتند حالت بگیرند.می تونیم بگیم کوچکترین ارتعاشات اتم ها در اون ها ذخیره میشه و مانند نوار فیلم که به عقب برمی گرده در صورتی که آن اتم را به سرعت ماوراء نور دربیاوریم تمام ارتعاشات آن ات به صورت معکوس انجام شده و اتم به وضعیت قبلی خود در میآید

ارتعاشات!
چه ربطی به ارتعاشات اتم داره.با حرکت با سرعتی بیشتر از نور در واقع از نور رویداد هایی که با آنها سرعت نسبی داریم جلو زده و باعث میشود تصویر گذشته آنها را مشاهده کنیم همین و بس.
اتفاقا همچین پدیده ای را هر روز دارید مشاهده میکنید.
در واقع وقتی به آسمان نگاه میکنید دارید به بعد زمانی که در نسبیت گفته شده نگاه میکنید(CT)و به علت بیشتر بودن سرعت انبساط فضا از سرعت نور(لحظات آغازین کائنات)میتونیم گذشته ستارگان دور دست را ببینیم.

نمایه کاربر
alininja

پست توسط alininja »

ارتعاشات اتم فقط یک مثال بود منظورم اینه که زمان مانند اطلاعات در ذره ها ذخیره میشه حالا اگه ذره با سرعت بیشتر از سرعت نور حرکت کنه مانند وقتی که یک فیلم رو پلی بک می کنیم ذره به حالت قبلی خودش برمی گرده.شما فکر میکنی گه ما با سرعت بیشتر از سرعت نور حرکت کنیم به علت سرعتمون زمان به گذشته بر میگرده یعنی برای برای مثال به زمان بیگ بنگ بر میگردیم اما این عقیده ای کاملا اشتباهه چون اصلا اگه ما با سرعت بیشتر از سرعت نور حرکت کنیم نتنها به گذشته بر نمی گردیم بلکه باسرعت بیشتری به آینده می ریم برای اینکه برای مثال ما به زمان بیگ بنگ بر گردیم ما باید ساکن بوده و جهان هستی باید با سرعت بیشتر از نور حرکت کنه.

نمایه کاربر
lightwave

سپاس: 41

پست توسط lightwave »

ذره به حالت قبلی بر نمیگرده بلکه ما میتونیم نور حالت قبلی ذره را ببینیم
اون استدلالتونم که نمیفهمم چی میگی،برای چی به آینده بریم؟!

نمایه کاربر
alininja

پست توسط alininja »

منظور من از اون استدلال این بود که وقتی جسمی با سرعت بیشتر از نور حرکت می کنه زمان فقط برای همون به عقب بر می گرده و کاری به محیط اطراف نداره برای مثال شما الان یک استکان چای بر میدارید و می نوشید ، دو سال بعد یک سفینه اختراع می کنید که با سرعت بیشتر از نور حرکت می کند.استکان چایی که دو سال پیش خوردید را در دست گرفته و در سفینه می نشینید و سفینه با سرعت بیشتر از نور شروع به حرکت میکند.در این حالت اجزاء بدن شما به گذشته برمیگردند یعنی ذرات چای که در بدن شما هستند دوباره جمع شده و به صورت چای از دهان شما خارج شده و وارد استکان می گردند و اگر همینطور ادامه دهیم ذرات استکان به گذشته مثلا زمانی که خاک بودند بر می گردند یعنی فنجان شما خاک می شود و در طول این سفر سن شما همینطور کم و کمتر می گردد تا زمان نوزادی و یا قبل از تولد و بعد شما دوباره به زمین بر میگردید و سفر شما پایان می یابد . در این حالت شما برای مثال در سن سی سالگی سوار سفینه شده اید اما وقتی از آن پیاده می شوید نوزادی کوچک هستید.در طول سفر زمان برای شما به عقب بر گشته اما زمان برای دیگر نقاط هستی همینطور ادامه داشته یعنی وقتی شما به صورت نوزاد به زمین باز میگردید شاید میلیون ها سال از زمان شروع سفر شما گذشته باشد.
میدونم درکش خیلی سخته اما باید روی استدلال من بیشتر فکر کنید.من دوباره سعی میکنم استدلال رو به صورت روانتر بنویسم شما هم هر جاییش رو که نفهمیدید بگید.مطمئنا وقتی که استدلال رو متوجه بشید به حرف من می رسید.سوالی داشتید مطرح کنید.

Paradoxy

سپاس: 1012

پست توسط Paradoxy »

دوست عزیز بر ای شما با هر سرعتی که حرکت کنید بیشتر از نور برابر نور کمتر از نور و ... زمان با یه آهنگ در جریانه چون شما همیشه نسبت به خودتون ساکنید نسبیت زمانی فقط با ناظر دوم و ... مطرح میشود
در مثال ما اگه فرد در ۳۰سالگی سوار شده باشد موقع پیاده شدن هم ۳۰سال و اندی دارد ولی چون سریعتر از نور حرکت کرده است به نقطه ای از گذشته برمیگردد.به عنوان مثال زمانی که از سفینه پیاده میشود جای برادرش دایناسوری را میبیند که تصمیم به خوردنش گرفته
زیباتر بگیم استکان چای در دست شخص میمونه و وقتی شخص به گذشته برمیگرده استکان دیگری که عینن عینه استکانی که در دست داره رو میبینه با این تفاوت که به دوسال پیشش داره نگاه میکنه،البته تمام این ها فرضه دیگه و بهتره سمت پارادوکساش نریم
در حقیقت شما نسبت به دیگران آهنگ زمان برات دیرتر میگذره نه اینکه آهنگ زمان نسبت به خودت معکوس بشه
اگه باز قبول ندارین کافیه برگردیم به مثال معروف قطار و ساعت نوری
شخصی که داخل قطار در حال حرکته چون سرعت قطار نسبت به اون شخص ۰ه شخص زمانی که به ساعت نوری نگاه میکنه زمان رو بدون تاخیر و ... اندازه میگیره،حالا شخصی که بیرون قطار ایستاده و به درون قطار نگاه میکنه،اون قضیه مثلث متساوی الساقین براش پیش میاد و میبینه ساعت کندتر حرکت میکنه،کافیه شما جای قطار سفینه. جای شخص داخل قطار شخص داخل سفینه رو قرار بدی و جای شخص بیرونقطار هم کل جهان رو قرار بدی،البته چون احتمالا خیلی بد توضیح دادم پیشنهاد میکنم در این فروم یا سرچ تو اینترنت نسخه کامل این قضیه رو مطالعه کنی

alireza varmeziari

نام: alireza varmeziari

سپاس: 13

پست توسط alireza varmeziari »

سلام.این که زمان واقعا وجود داره یا این که در مغز ماست هنوز روش کار میشه.ولی چیزی که قطعیه اینه که زمان با زمان نیوتونی و دید عامه نسبت به ان تفاوت دارد.توصیه میکنم به سریال through the wormhole اپیزودis there really time? مراجعه کنین.سایت دانلودها کل سریالو واسه دانلود گذاشته.
با تشکر
دمی از عمر اگر باقیست
در آن آسوده باید زیست

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

خب اگه فقط تو مغز شما بود , قبل اینکه کلا هیچ موجودی در عالم خلق بشه (به وجود بیاد) چطور زمان میگذشته؟به عبارتی بعد از بیگ بنگ صحنه عالم باید می ایستاد چون هیچ ناظری نبوده که تو مغزش زمان رو برای خودش بگذرونه بنابرین همه اجرام کهکشانی و .... تو عالم به همون شکل مثلا داغ میموندن دیگه,بنظرم زمان بیشتر ازین چیزاست که فقط بخواد توسط ذهن ما ساخته بشه

alireza varmeziari

با سلام.حتما تا کنون فیلم دیده اید.در فیلم ها در واقع کسی حرکت نمیکند فقط تعداد زیادی اسلاید پشت سر هم پخش میشوند.استدلالی هم که برای نبود زمان میشود چنین است.ضمن ان که مستند بطور کامل هر فرضیه ای را که ارایه میداد ازمایش میکرد راجع به ان استدلال میکرد و...
اگر واقعا میخواید وارد موضوع شید توصیه میکنم اون اپیزود رو ببینید.
دمی از عمر اگر باقیست
در آن آسوده باید زیست

Paradoxy

پست توسط Paradoxy »

لینک بفرماید!
فقط این استدلال
اسلاید پشت سر هم پخش میشونداستدلالی هم که برای نبود زمان میشود چنین است

هم کمی قابل فکره چرا که در صورتی که زمان نباشه این اسلاید ها نمیتونن یکدیگر رو پشت سر هم بزارن و فیلم بره جلو

alireza varmeziari

بله.قابل فکره.توجه کنید من از هیچ کدام دفاع نمیکنم چون تمام انچه را که میدونم تو کتاب یا مستند هایی که برای عامه بودن خوندم.دانسته های من اصلا شامل ریاضی نمیشود پس نمیتونم راجع به هیچ کدام نظر بدم.
تو سایت دانلود ها سرچ کنید دیگه ولی قبلش از گوگل ببینید کدوم اپیزود میشه.
خدا نگهدار.
دمی از عمر اگر باقیست
در آن آسوده باید زیست

matrix

نام: علیرضا

سپاس: 31

پست توسط matrix »

توصیه میکنم به سریال through the wormhole اپیزودis there really time? مراجعه کنین.سایت دانلودها کل سریالو واسه دانلود گذاشته.

اسم اون اپیزود Does Time Really Exist هست که شما اشتباه نوشتید.از لینک های زیر می تونید دانلود کنید.

http://cdn.download.ir/?b=dlir-movie&f=Through-The-Wormhole-S02E03-Does-Time-Really-ExistDownload.ir.rar
http://uploadboy.com/direct/2psp1yfm6huu.html

البته اینا حجمشون نسبتا زیاده.اگه کم حجم بخواید باید آپلود کنم.

اگه هم خواستید کل مستند رو دانلود کنید به این لینک برید
http://video.bigbangpage.com/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%86-%DA%A9%D8%B1%D9%85%DA%86%D8%A7%D9%84%D9%87-%D9%87%D8%A7/

البته من خودم این مستند رو درباره زمان توصیه میکنم
PBS The Fabric of the Cosmos 2of4 The Illusion of Time

لینک دانلود:http://uploadboy.com/direct/k3ojabmgkkse.html
دانلود بقیه قسمت ها:http://video.bigbangpage.com/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF/%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D9%85%D8%B3%D8%AA%D9%86%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D9%88-%D9%BE%D9%88%D8%AF-%D9%90-%DA%A9%DB%8C%D9%87%D8%A7%D9%86/
Sad but true

ارسال پست