جنس انرژی از چیست؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

pedy

سپاس: 2

تماس:

جنس انرژی از چیست؟

پست توسط pedy »

توضیح: خود من می دانم که انرژی چیزی است که توانایی انجام کار را دارد، ولی می خواهم بدانم وقتی جسمی به سرعت نور می رسد و تبدیل به انرژی می شود، در اصل جنسش از چه می شود؟ smile001
با سپاس

نمایه کاربر
MRT

نام: محمدرضا طباطبایی

محل اقامت: تبریز

سپاس: 95

تماس:

Re: جنس انرژی از چیست؟

پست توسط MRT »

pedy نوشته شده:توضیح: خود من می دانم که انرژی چیزی است که توانایی انجام کار را دارد، ولی می خواهم بدانم وقتی جسمی به سرعت نور می رسد و تبدیل به انرژی می شود، در اصل جنسش از چه می شود؟ smile001
با سپاس
اولا نسبیت بیان می کند که رسیدن به سرعت نور غیر ممکن است و بعضی ها نظر دادند که اگر جسم به سرعت نور برسد تبدیل به انرژی میشود و ....... که آزموده هم نشده و صرفا فرضیه است و .................
ولی آزمون ثابت کرده که با جذب امواج الکترومغناطیس ، جرم جسم افزوده میشود و بر عکس . چون جرم و انرژی هم ارز هستند و البته تعریف ماده از جرم و انرژی جداست چون ماده بدون جرم وجود دارد .
با توجه به ماده 8 قوانین تالار گفتمان شبكه فیزیك هوپا :

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

https://ki2100.com

تصویر

تصویر

pedy

تماس:

پست توسط pedy »

MRT نوشته است:
اولا نسبیت بیان می کند که رسیدن به سرعت نور غیر ممکن است و بعضی ها نظر دادند که اگر جسم به سرعت نور برسد تبدیل به انرژی میشود و ....... که آزموده هم نشده و صرفا فرضیه است و .................
ولی آزمون ثابت کرده که با جذب امواج الکترومغناطیس ، جرم جسم افزوده میشود و بر عکس . چون جرم و انرژی هم ارز هستند و البته تعریف ماده از جرم و انرژی جداست چون ماده بدون جرم وجود دارد .
ولی آقای MRT جواب سوال من که «جنس انرژی از چیست؟» بود چه شد؟ smile039

نمایه کاربر
MRT

تماس:

پست توسط MRT »

طبق تعریف انرژی حاصل ضرب نیرو در مسافت است پس جنس و ماهیت هم نخواهد داشت ولی امواج الکترومغناطیس میتوانند کار انجام دهند پس انرژی خواهند داشت . ماهیت نور هم میدان الکترومغناطیس متناوب است یعنی چیزی که انسان قادر به درک آن نیست ولی جالب اینجاست که انسان پیش خود تصور کرده که معنی و مفهوم ماده را کاملا درک کرده سپس به نور ماهیت ذره ای هم منسوب می کند غافل از اینکه جرم ماده نیز ناشی از خود این میدان است . به طور خلاصه بحث خیلی پیچیده است و درک انسان محدود میشود به حواس پنچگانه که شاید احساس درستی هم نداشته باشند . ولی جرم و انرژی هر دو منشا واحدی دارند .

ارايه انديشه‌هاي نو در فيزيك و متافيزيك ، رياضيات مختص فيزيك ، حساب و هندسه دوجيني در وب سايت شخصي :

تصویر

تصویر

pedy

تماس:

پست توسط pedy »

بله آقای MRT حق با شماست، هر چیزی که ما داریم، تعریفی است که خودمان ارائه دادیم؛ ولی به واسطه این تعریف ها ما می دانیم انرژی، نیرو را و نیرو، شتاب را و شتاب، سرعت را و سرعت، جا به جایی را به وجود می آورد. ولی انرژی را چه به وجود می آورد؟ شما
می دانید...! من که نمی دانم. smile023

نمایه کاربر
MRT

تماس:

پست توسط MRT »

pedy نوشته شده:بله آقای MRT حق با شماست، هر چیزی که ما داریم، تعریفی است خودمان ارائه دادیم؛ ولی به واسطه این تعریف ها ما می دانیم انرژی، نیرو را و نیرو، شتاب را و شتاب، سرعت را و سرعت، جا به جایی را باعث می شود. ولی انرژی را چه به وجود می آورد؟ شما

این بیشتر بحث متافیزیکی است تا فیزیکی . به نظر شخصی من عبارت دخان ( دود ) که در کتاب قرآن از آن یاد شده است همان ماده بدون جرم است که با دریافت روح از خداوند به ماده جرم دار تبدیل میشود و این روح به صورت نور از ماده خارج میشود البته درون ستارگان و مجددا به روح تبدیل میشود برای اینکه خداوند در قرآن گفته که نور آسمانها و زمین است و چون این ماده بدون جرم جاذب نور است پس به دود که کربن است تشبیه شده و نه اینکه کربن باشد و چنین بنظر میرسد ماده سیاهی باشد البته نه ماده تاریک با تعاریف فعلی بلکه با مفهومی دیگر . ولی همانطور که قبلا گفتم امواج الکترومغناطیس طبق تعریف ما انرژی دارند و چون جرم هم ارز با انرژی است این امواج میتوانند مانند جرم رفتار کرده یعنی تکانه و ضربه داشته باشند و حتی در میدان گرانش وزن پیدا کنند و منحرف شوند .

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
ingenious

سپاس: 3

پست توسط ingenious »

این سوال که جنس انرژی از چیه مثل این می مونه که بپرسی جنس فلز آهن از چیه؟ چون آهن هم چیزی بوده که انسان به اون گفته آهن و انرژی هم مثل آهن خودش به نوعی جنس محسوب می شه. و منشا انرژی حال جهان رو هم شاید بشه بیگ بگ دونست که خالق اون هم خداست و ما اون رو منشع بی پایان قدرت وانرژی می دونیم. smile072
افکار تو جنون آمیز است اما نه آنقدر که بتوان آن هارا به عنوان واقعیت پذیرفت. «نیلز بور »

نمایه کاربر
metra70

نام: مصطفی

محل اقامت: تهران

سپاس: 96

پست توسط metra70 »

MRT نوشته شده:
pedy نوشته شده:بله آقای MRT حق با شماست، هر چیزی که ما داریم، تعریفی است خودمان ارائه دادیم؛ ولی به واسطه این تعریف ها ما می دانیم انرژی، نیرو را و نیرو، شتاب را و شتاب، سرعت را و سرعت، جا به جایی را باعث می شود. ولی انرژی را چه به وجود می آورد؟ شما

این بیشتر بحث متافیزیکی است تا فیزیکی . به نظر شخصی من عبارت دخان ( دود ) که در کتاب قرآن از آن یاد شده است همان ماده بدون جرم است که با دریافت روح از خداوند به ماده جرم دار تبدیل میشود و این روح به صورت نور از ماده خارج میشود البته درون ستارگان و مجددا به روح تبدیل میشود برای اینکه خداوند در قرآن گفته که نور آسمانها و زمین است و چون این ماده بدون جرم جاذب نور است پس به دود که کربن است تشبیه شده و نه اینکه کربن باشد و چنین بنظر میرسد ماده سیاهی باشد البته نه ماده تاریک با تعاریف فعلی بلکه با مفهومی دیگر . ولی همانطور که قبلا گفتم امواج الکترومغناطیس طبق تعریف ما انرژی دارند و چون جرم هم ارز با انرژی است این امواج میتوانند مانند جرم رفتار کرده یعنی تکانه و ضربه داشته باشند و حتی در میدان گرانش وزن پیدا کنند و منحرف شوند .
استاد MRT از اين دارم بروي پست شما نظرز مي دهم معذرت مي خواهم smile124
زماني بود كه مي گفتند جرم ثابت است (جرم جهان ) اما با اتفاقاتي كه افتاد بعدا افتاد معلوم شد كه جرم خود از قسمت ريز تري درست شده و تغيير جرم به آن علت مي باشد كه به واحدهاي ريز تري فابل تقسيم است(منظور در سرعت هاي زياد نيست )

بعدا معلوم شد كه جرم انرژي به دام افتاده است(معملا انرژي را بصورت موج درنظر مي گيرتد براي اطلاع بيشتر به استاد MRT مراجعه كنيد smile039 ) به همين علت بعدا عبارات جرم جهان ثابت است را به انرژي جهان ثابت است (يا جهان سامانه منزوي با انرژي ثابت )كه عده اي عقيده دارند اين همان قانون اول ترموديناميك است تغيير يافت تا كنون تناقضي به چشم نخورده(يا شايد هم خورده و من نمي دونم) كه گزارش از غيب شدن انرژي بكند پس همكنون نمي توان آن را از واحد هاي كوچكتر در نظر گرفت
تصویر

ضعيف‌الاراده كسي است كه با هر شكستي بينش او نيز عوض شود. (ادگار‌ آلن‌پو)

میترا از ایزدان باستانی ایرانیان پیش از روزگار زرتشت است، که معنی عهد و پیمان و محبت و خورشید نیز می‌دهد. نماد او خورشید می‌باشد،انتخاب نام کاربری بنده هم به همین سبب است،با عرض معذرت؛ خواهشمند است عده ای از دوستان پیغام های بیهوده نگذارند
درباره خدایان باستانی بیشتر بخوانید

نمایه کاربر
MRT

تماس:

پست توسط MRT »

استاد MRT از اين دارم بروي پست شما نظرز مي دهم معذرت مي خواهم smile124
چرا معذرت . اينجا جاي بحث و گفتمان علمي است .

زماني بود كه مي گفتند جرم ثابت است (جرم جهان ) اما با اتفاقاتي كه افتاد بعدا افتاد معلوم شد كه جرم خود از قسمت ريز تري درست شده و تغيير جرم به آن علت مي باشد كه به واحدهاي ريز تري فابل تقسيم است(منظور در سرعت هاي زياد نيست )
ما جرم را دوگونه تعريف مي كنيم . جرم در حال سكون و جرم در حال حركت و يا در ميدان گرانشي كه نسبيتي و متغير است .

بعدا معلوم شد كه جرم انرژي به دام افتاده است(معملا انرژي را بصورت موج درنظر مي گيرتد براي اطلاع بيشتر به استاد MRT مراجعه كنيد smile039 )
كاملا درسته
به همين علت بعدا عبارات جرم جهان ثابت است را به انرژي جهان ثابت است (يا جهان سامانه منزوي با انرژي ثابت )كه عده اي عقيده دارند اين همان قانون اول ترموديناميك است تغيير يافت تا كنون تناقضي به چشم نخورده(يا شايد هم خورده و من نمي دونم) كه گزارش از غيب شدن انرژي بكند پس همكنون نمي توان آن را از واحد هاي كوچكتر در نظر گرفت
به نظر من جرم كل كيهان در حال كاهش است چون تمامي تابش ها در نهايت توسط خداوند جذب و به روح تبديل ميشود .

آيا نظاره نكرده‌اي به سوي سرورت [كه] چگونه پهن كرد ( گسترش داد ) سايه ( تاريكي ) [را] و اگر مي‌خواست حتما قرار مي‌داد آن را ساكني ( بدون حركتي ، هميشگي و دايمي ) ، سپس قرار داديم خورشيد را براي آن دليلي ( علت و برهاني ، هدايت و توجيهي ، روشنايي ) 45

سپس قبض كنيم آن را به سوي خودمان ، قبضي راحتي ( گرفتن سهلي ) 46 فرقان

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
کاوه

نام: (radical) سابق

سپاس: 102

تماس:

پست توسط کاوه »

به نظر من جرم كل كيهان در حال كاهش است چون تمامي تابش ها در نهايت توسط خداوند جذب و به روح تبديل ميشود .

آيا نظاره نكرده‌اي به سوي سرورت [كه] چگونه پهن كرد ( گسترش داد ) سايه ( تاريكي ) [را] و اگر مي‌خواست حتما قرار مي‌داد آن را ساكني ( بدون حركتي ، هميشگي و دايمي ) ، سپس قرار داديم خورشيد را براي آن دليلي ( علت و برهاني ، هدايت و توجيهي ، روشنايي ) 45

به نظر من این چنین حالا پرداختن به چرای ان مربوط به این تاپیک نمی شود
[center]کاربر گرامی در صورت مشاهده پستهای ناقض قوانین آن را توسط کلید ! به مدیریت اطلاع دهید

نمایه کاربر
metra70

نام: مصطفی

سپاس: 96

پست توسط metra70 »

radical نوشته شده:

به نظر من این چنین حالا پرداختن به چرای ان مربوط به این تاپیک نمی شود
تقريبا حدود چند دهه پيش بود كه نه من به دنيا اومده بودم نه شما! زماني كه تازه كار با امواج الكترومغناطيسي شيوع يافته بود!محققان چيز عجيبي را كشف كردند از فضا امواج الكترومغانطيسي با معني و مفهوم خاضي دريافت مي شد اين امواج بروي راديو هم اثر مي گذاشت مثلا اگر شما برويد پاي راديو و موج sw را بگيردمقداري صداي عجيب و غريب مي شونيد اين همان موج هاي الكترو مغناطيسي با معني و مفهوم خاص هستنددر اوايل كه اين پديده كشف شد افراد به سه دسته تقسيم شدند عده اي مي گفتند كه در سيار هاي ديگر انسان زندگي مي كند كه با زبان خود به وسيله امواج الكترومغناطيسي به دنبال موجودات زنده ديگر در كرات ديگر بودند كه ما اكنون در كره زمين قادر به دريافت اين امواج شده ايم عده ديگر مي گفتند كه خدا در زمان هاي قديم پيامبر مي فرستاد و در زمانه الان خدا مي خواست تا ما انسان ها تلاش كنيم و اين وسايل رو بسازيم و......... تا با ما از طريق امواج حرف بزند خدا خودش گفته كه با بندگان و....
عده اي هم بودندكه هيچ يك از اين دو حرف را قبول نداشتند بعد از مدت ها معلوم شد اين امواج كه بروي راديو مي افتد نه صداي خداست ! ونه صداي موجودات زنده ديگر بلكه اينها اشعه هاي كيهاني هستنداز انفجار و خورشيد ....... توليد مي شوند بعدا معلوم شد من در اين كه از فيزيك مي توان به خدا رسيد شبه ايجاد نمي كنم وقبول دارم كه مي توان رد پاي خدا را درك كرد همين را بگويم كه بهتر است به جاي اين موضوع هاي خرافي وربط دادن به اينجا وآنجا وتفسير هاي بي ربط بگوييم كه بعضي چيزهاي از قوانين فيزيك را نمي فهميم شايد اين موضوع براي ما دشوار باشدولي مثلا براي چند نسل آينده بعدي ما اين موضوع ها بسيار ساده است اين موضوع جديدي نيست حتي دانشمنداني همچون نيوتون هم گاهي اوقات اسير اين تفكرات مي شدند
حالا چون شما ايراني هستيد
مي توانيداز راديو را بروي موج sw صداي خدارا زنده بشنويد smile022 smile023
تصویر

ضعيف‌الاراده كسي است كه با هر شكستي بينش او نيز عوض شود. (ادگار‌ آلن‌پو)

میترا از ایزدان باستانی ایرانیان پیش از روزگار زرتشت است، که معنی عهد و پیمان و محبت و خورشید نیز می‌دهد. نماد او خورشید می‌باشد،انتخاب نام کاربری بنده هم به همین سبب است،با عرض معذرت؛ خواهشمند است عده ای از دوستان پیغام های بیهوده نگذارند
درباره خدایان باستانی بیشتر بخوانید

moo2010

سپاس: 4

تماس:

پست توسط moo2010 »

به نحوه نگرش ما به دین بستگی داره ، چرا ما از دین یک برناه فقط برای عبادت می نگریم در صورتی که دین اسلام بی عیب و نقص ترین دینه و در نکات علمی که در اون کنجانده شده ما دقت نمی کنیم . چرا باید دانشمندان خارجی کتابهایی مثل نهج البلاغه را از اول تا آخر بخونن و نظریات جدید رو ارائه بدهند و به نام خودشون تموم کنن ولی ما از دین بی خبریم

اینو تا حالا دیدید

نظريه حضرت امام جعفرصادق(عليه السلام)راجع به قدرت هسته اي
يكي از نظريه هاي بديع حضرت امام جعفر صادق (عليه السلام) اين است كه هر چه موجوديت ذاتي دارد غير از خداوند ، داراي ضد خود مي باشد اما بين ضدين تصادم بوجود نمي آيد و اگر تصادم بوجود بيابد ، بعيد نيست جهان ويران شود .
اين نظريه ، خلاصه نظريه ماده و ضد ماده امروزي است که ما در يکي از صفحات گذشته باختصار راجع به آن صحبت کرديم و اينك به مناسبت بحث در مورد نظريه حضرت امام جعفر صادق (عليه السلام) بيشتر راجع به آن صحبت ميكنيم و ميگوئيم از مرحله تئوري گذشته و وارد مرحله عملي شده و بتدريج دانشمندان در كشورهاي مختلف ضد ماده عناصر را كشف مي نمايند .
تفاوت ماده با ضد ماده اين است كه در اتم هاي ماده ( عناصرمعمولي ) بار الكتريكي ( الكترون ) منفي است و بار الكتريكي ( پروتون ) در هسته اتم، مثبت . اما در ضد ماده بار الكتريكي ( الكترون ) مثبت است و بار الكتريكي ( پروتون ) در هسته اتم منفي .
هنوز كسي آزمايش نكرده كه هر گاه اتم هاي ماده با اتم هاي ضد ماده تصادم كند و انفجار بوجود بيايد چه خواهد شد .
هر چه راجع به اين انفجار گفته ميشود جنبه تئوري دارد و شبيه است به آنچه راجع به انفجار ( يا تفكيك ) اتمهاي اورانيوم قبل از تابستان سال 1944 ميلادي مي گفتند كه هنوز آمريكا اولين بمب اتمي را در خود آن كشور آزمايش نكرده بود .
در آن موقع مي گفتند آزمايش بمب اتمي ممكن است تفكيك زنجيري بوجود بياورد و تمام عناصر كه در كره زمين هست تفكيك شود اما آن طور نشد و بعد از آن هم تا امروز با اين كه بدفعات بمبهاي اتمي و هيدروژني را منفجر كرده اند ، عناصر در كره خاك منفجره نشده است .
اما بين انفجار بمب اتمي با انفجار ناشي از تصادم ماده و ضد ماده فرق وجود دارد .
چون وقتي يك بمب اتمي يا هيدروژني منفجر ميشود ، قسمتي كم از ماده مبدل به انرژي ميگردد و قسمت زياد ماده عاطل ميماند يعني مبدل به انرژي نميشود .
همه مي دانند كه قانون تبديل ماده به انرژي كه ( انشتين ) كشف كرد اين است : ( انرژي مساوي است با جرم ضرب در مجذور سرعت سير نور ) .
طبق اين قانون اگر تمام آنچه در يك بمب اتمي يا يك بمب هيدروژني هست مبدل به انرژي بشود نيروي زياد بوجود مي آيد و ( ژول ) دانشمند فيزيكي انگلستان كه اسمش روي يكي از مقياسهاي برق گذاشته شده و در قرن نوزدهم ميلادي ميزيست ميگفت : كه اگر يك كيلوگرم از ماده بطور كامل مبدل به انرژي شود و في المثل دود و خاكستر از آن بوجود نيايد ، جهان محو خواهد شد .
اما انشتين دانشمند فيزيكي قرن بيستم با كشف قانون تبديل ماده به انرژي نشان داد که اين طور نيست و هر گاه يک کيلو گرم از ماده بطور کامل مبدل به انرژي شود جهان نابود نمي گردد .
ولي تا امروز نوع بشر نتوانسته كه حتي بوسيله بمب هاي اتمي و هيدروژني ماده را بطور كامل مبدل به انرژي كند .
منبع : http://www.imam-sadiq.net/sub/isadiq/S8did/Elmi1.asp

چرا فکر می کنید چنگ زدن به ریسمان الهی خرافه پرستیه . خدا بهتر از ما می دونه چی به چیه ؟ چرا در قرآن ما تفکر نمی کنیم ، در صورتی که قرآن علم مطلقه ( هر علمی بخواهید درش هست ) .
ما با خودمون و عقاید خودمون مشکل داریم ، نه با دیگران .

با تشکر محمد

نمایه کاربر
MRT

تماس:

پست توسط MRT »

به مسئله جالبي اشاره فرموديد ولي اگر ميخواهيد بدانيد كه چرا مابين ماده و ضد ماده در كيهان تصادمي به وجود نمي آيد اين است كه به نظر من اجرام سماوي و كهكشانهاي ساخته شده از ماده و ضد ماده در كل همديگر را ميرانند و علت آن توليد الكترومغناطيس متضاد توسط ضد ماده است . اين دو نوع مغناطيس همديگر را مي رانند و موجودات هوشمندتر از ما به اين نيروها دست يافته و بشقاب پرنده ساخته اند . بشقاب پرنده هم كپي يك كهكشان در مقياس كوچك است .

تصویر

تصویر

نمایه کاربر
احسان2142

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 20

تماس:

پست توسط احسان2142 »

سلام!
moo2010 نوشته شده:نظريه حضرت امام جعفرصادق(عليه السلام)راجع به قدرت هسته اي