تغییر رشته به فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
r3ihan3h

تغییر رشته به فیزیک

پست توسط r3ihan3h »

سلام به همتون
من رشته م عمران بوده لیسانس.الانم دوساله که تو شرکت کنترل ترافیک مشغول کارم و کلا درس خوندن یادم رفته smile052
از اونحایی که همیشه عشقم فیزیک بوده و هرجایی و هر طرفی رفتم نصفه کاره ولش کردم ، به این نتیجه رسیدم ادامه زندگبم مشغول فیزیک باشم تا حداقل از خودم راضی باشم!

یه مدت آماتوری میخوندم و خبرها رو دنبال میکردم اما الان دوست دارم کنکور ارشد شرکت کنم برای فیزیک.(خیلی ها میگن جو گرفته ت عمرا قبول شی smile027 smile021 )

حالا کسی هست بتونه کمک کنه و بگه منابع و جزوات چی بخونم تو این وقت کم که بتونم قبول شم؟! smile034

ممنون که خوندینش smile057

مادلین

سپاس: 72

Re: تغییر رشته به به فیزیک

پست توسط مادلین »

کار اولویت داره! اگر این شغل فعلی تون پایداره، آره،خوب، وقتشه که برید سراغ علایق تون. اگر نه، دنبال کار باشی عاقلانه تره، وگرنه از فیزیک به کار(شغل) نمی رسید!
رشته عمران هم باید جذاب باشه! من بودم میگشتم و یک نقطه علاقه برای آویزان شدن در رشته عمرا ن پیدا می کردم تا اینکه بخوام تغییر رشته بدم.
به هرحال، ارشد:

وقت کم نیست. تا اردیبهشت ۵ ماه وقت دارید. اما برای هرز نرفتن این تایم، یک برنامه ریزی دقیق لازمه!
نقطه شروع رو بدارید فیزیک هالیدی (هر ۴ جلد) که قبلا یک یا دو مجلد از اون در برنامه درسی لیسانستون بوده و یادتون باشه قراره برای کنکور بخونید پس کنارش کتابهای تست هم داشته باشید تا بتونید سرفصلهای اصلی رو تشخیص بدید و توی بیش از ۱۰۰۰ صفحه کتابای هالیدی گم نشید. انتشارات پوران، آزاده، سپاهان و... خوبند. پوران پژوهش سالهای اخیر شروع به بازویرایش اکثر کتابهاش کرده مانند ریاضی-فیزیک، مکانیک کوانتومی و زبان تخصصی.
بحث بعدی ریاضی فیزیکه که تا حدود زیادی میشه معادل ریاضی مهندسی دونستش! تو ریاضی مهندسی با فوریه سروکار داشتید؟ با معادلات دیفرانسیل؟ با فضاهای مختلط و انتگرالهای پربندی؟ اینجا هم تو ریاضی فیزیک با چنین چیزایی روبرو هستید.
برای کوانتوم، در بازار دنبال کتاب «زتیلی» بگردید. زبان عمومی کنکور هم که چه فیزیک چه عمران باید امتحان بدید و باهاش کنار بیایید.

به سایت مکتبخونه برید و فیلم کلاسهای درسی فیزیک (کوانتوم، ریاضی فیزیک و...) رو دانلود و تماشا کنید: viewtopic.php?f=26&t=35309
موسسات مختلف کلاسهای کنکور برگزار می کنند که می تونید شرکت کنید.
چون لیسانس تون فیزیک نیست، "جزوه"، چندانی بهتون کمک نمی کنه، با این حال می تونید در خیابان انقلاب تهران یا اینترنت، دنبال جزوه های کوانتوم و الکترومغناطیس دکتر کردبچه بگردید. اسمهای دیگری مثل بهتاج و مطلوب رو هم شنیدم.
برای الکترومغناطیس، موسسه پارسه کتاب خوبی داره. دست دوم فروشی ها رو سری بزنید.
انتشارات فاطمی دو جلد کتاب درباره زندگی فیزیکدان ها چاپ کرده. مطالعه شون از این نظر خوبه که در این ۵ ماهه هم تنوع ایجاد می کنه و هم می تونید با حوزه های مختلف علم فیزیک بیشتر آشنا بشید.

قبولی با شرایط شما سخته اما نشد نداره! دفترچه کنکور انتخاب رشته سال ۹۴ رو دانلود کنید و مشخص کنید در شهرهای موردنظظرتون، چقدر ظرفیت وجود داره تا بدونید در چه سطحی باید مطالعه کنید.

این تاپیک ها هم می تونه بهتون کمک کنه:
viewtopic.php?f=21&t=33284

viewtopic.php?f=21&t=34762

viewtopic.php?f=27&t=33250

viewtopic.php?f=13&t=35220

و تاپیکهای دیگری که می تونید سرچ کنید.

موفق باشید

اگر قبول شدید، ما رو هم بعدا درجریان بدارید. موفق باشید.

ارسال پست