درخواست راهنمایی از دانشجویان ارشد فیزیک

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
beh.fizik

درخواست راهنمایی از دانشجویان ارشد فیزیک

پست توسط beh.fizik »

سلام.
من عمران خوندم اما همیشه عاشق فیزیک بودم.کارشناسی فیزیک نرفتم چون میدونستم مباحثی که توش مطرح میشه چیزی که من از فیزیک میخوام نیست.
من عاشق بحثای عمیق فیزیکی ام.بحث روان و عمیق.از معادلات و محاسبات ریاضیش زیاد خوشم نمیاد.
بیشتر عاشق فیزیک فلسفی ام.
تو سرم هست ارشد فیزیک شرکت کنم اما میترسم وارد بشم و ببینم تو دنیایی از عدد و محاسبات گیر افتادم.
ایا تو کلاسهای ارشد فیزیک اون بحثها و نظریات شیرین فیزیکی که همه مون عاشقشیم واقعا مطرح میشه؟

mr90

نام: میثم

سپاس: 10

Re: درخواست راهنمایی از دانشجویان ارشد فیزیک

پست توسط mr90 »

بهتره همون رشته خودت رو ادامه بدی و در کنارش خودت به علاقه مندیت بپردازی،چون چیزی که در رشته فیزیک در دانشگاه تدریس میشه زمین تا آسمون با این چیزی که داری فکرشو میکنی فرق میکنه.در دوره کارشناسی که سطح مطالب پایین تر از کارشناسیه ارشده حدود90 درصد کارمون محاسبات و عملیات ریاضیه وای به حال ارشد که وارد جزییات میشه.

نمایه کاربر
آرژنا

نام: نسرین آذری

سپاس: 153

پست توسط آرژنا »

نه این که توی دانشگاه دارند بد فیزیک رو درس میدند بلکه تصور شما از فیزیک با واقعیت فیزیک فرق داره.
فیزیک دقیقا همون چیزیه که دارید میگید ازش بدتون میاد
یه پدیده رو یه جوری با ریزترین و دقیق ترین ریاضیات توضیح بدی که بتونه آینده ی اون سیستم رو پیش بینی کنه. از دل این کار شاید کسل کننده اتفاقات هیجان انگیز بیرون میاد
فرقی نمی کند گودال کوچک آبی باشی یا دریایی بیکران
زلال که باشی
آسمان در توست!

masumeh3126

پست توسط masumeh3126 »

سلام من دانشجوی ترم 4 فیزیک ام .ولی تا حدودی دچار شک وتردید در انتخاب رشته ام شدم میخواستم راهنمایی ام کنید ک تغییر رشته بدم یا کارشناسی ام رو همون فیزیک بخونم و در ارشد یه رشته دیگه انتخاب کنم طوری ک موفقیت بیشتری داشته باشم معدل 3 ترمی ک پیش رو داشتم هم 16 هست.ولی سطح دانشجو هایی ک ورودی خودم هستن زیاد خوب نیست وهمش من احساس میکنم ادامه دادن تا ارشد ودکترا یرشته فیزیک ب مراتب برای من سختر میشه بخصوص ک قید کردید ک هیات علمی شدن هم اخیرا ساده نیست...ممنون میشم از راهنمایی تون

masumeh3126

پست توسط masumeh3126 »

سلام من دانشجوی ترم 4 فیزیک ام .ولی تا حدودی دچار شک وتردید در انتخاب رشته ام شدم میخواستم راهنمایی ام کنید ک تغییر رشته بدم یا کارشناسی ام رو همون فیزیک بخونم و در ارشد یه رشته دیگه انتخاب کنم طوری ک موفقیت بیشتری داشته باشم معدل 3 ترمی ک پیش رو داشتم هم 16 هست.ولی سطح دانشجو هایی ک ورودی خودم هستن زیاد خوب نیست وهمش من احساس میکنم ادامه دادن تا ارشد ودکترا در رشته فیزیک ب مراتب برای من سختر بشه ب خاطر رقابت با دیگر دانشجوهای شرکت کننده .بخصوص ک قید کردید ک هیات علمی شدن هم اخیرا ساده نیست...ممنون میشم از راهنمایی تون

mr90

نام: میثم

سپاس: 10

پست توسط mr90 »

masumeh3126 نوشته شده:سلام من دانشجوی ترم 4 فیزیک ام .ولی تا حدودی دچار شک وتردید در انتخاب رشته ام شدم میخواستم راهنمایی ام کنید ک تغییر رشته بدم یا کارشناسی ام رو همون فیزیک بخونم و در ارشد یه رشته دیگه انتخاب کنم طوری ک موفقیت بیشتری داشته باشم معدل 3 ترمی ک پیش رو داشتم هم 16 هست.ولی سطح دانشجو هایی ک ورودی خودم هستن زیاد خوب نیست وهمش من احساس میکنم ادامه دادن تا ارشد ودکترا در رشته فیزیک ب مراتب برای من سختر بشه ب خاطر رقابت با دیگر دانشجوهای شرکت کننده .بخصوص ک قید کردید ک هیات علمی شدن هم اخیرا ساده نیست...ممنون میشم از راهنمایی تون

بستگی به خودت و هدفت از انتخاب فیزیک داره،اگه به امید پیدا کردن شغل اومدی فیزیک اشتباه اومدی! ولی اگه واقعا علاقمندی و میخوای ادامه بدی چرا که نه !

masumeh3126

پست توسط masumeh3126 »

اگه ما بین باشی چی؟من هم علاقه دارم وهم اینکه آینده شغلی ام برام اهمیت داره . اینطور نبوده که تا الان بدون علاقه کاری رو پیش برده باشم ....شما در این مورد نظرتون چیه؟؟؟با این شرایط دقیقا من میانه هستم.بااین فرض ک نمیشه ارشد رو مهندسی خوند به دلیل پاس نکردن برخی از دروس شون. راهنمایی کنید لطفا .میشه مطالبی درمورد گرایش های ارشد وبازارکارشون وکارکرد های که تاکنون توی صنعت وجامعه مون داشته برام بذارید حتی از پیش وپاافتاده ترین شون که 100%یه دانشجوی فیزیک ازش اطلاع داره.تشکر از لطف تون.

masumeh3126

پست توسط masumeh3126 »

خواهشنا جواب این سوال رو دقیق بهم بدید به هرحال شما خودتون هم رشته فیزیک هستید...درسته میزان علاقه ها دارای اختلافه ولی پایان کار همه فارغ التحصیلی اما با نتایج مختلف میتونه باشه ....و اینکه من اطلاعات دقیقی از گرایش های فیزیک وکارکردشون ندارم .ممنون میشم از راهنمایی تون.

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

پست توسط ویستاM »

beh.fizik نوشته شده:سلام.
من عمران خوندم اما همیشه عاشق فیزیک بودم.کارشناسی فیزیک نرفتم چون میدونستم مباحثی که توش مطرح میشه چیزی که من از فیزیک میخوام نیست.
من عاشق بحثای عمیق فیزیکی ام.بحث روان و عمیق.از معادلات و محاسبات ریاضیش زیاد خوشم نمیاد.
بیشتر عاشق فیزیک فلسفی ام.
تو سرم هست ارشد فیزیک شرکت کنم اما میترسم وارد بشم و ببینم تو دنیایی از عدد و محاسبات گیر افتادم.
ایا تو کلاسهای ارشد فیزیک اون بحثها و نظریات شیرین فیزیکی که همه مون عاشقشیم واقعا مطرح میشه؟

درود
چیزی که شما میخواید اصلا مسائلی نیست که فیزیک امروز باهاش مواجهه
در واقع چیزی که دنبالش هستید اصلا فیزیک نیست

فیزیک شبیه یه کوه وسط یک جزیره شگفت امگیز در دریا میمونه که تا اون بالاش از درخت پوشیده شده و از دور لذت بخش ترین منظره دنیا رو داره.
اما داستان وقتی شروع میشه که بخوای ازش بالا بری
اونوقت دیگه نباید عاشق منظره باشی، باید عاشق سنگ و ضخره و درخت های تنومند باشی که همشون جلوی راهت رو سد میکنه
و همه کسانی که فیزیک دوست دارند عاشق منظره ی اون هستند
بذارید اینطوری بگم. من وقتی شروع کردم کوانتوم مکانیک خوندن، گاهی اصلا یادم میرفت این کوانتوم مکانیک جذاب منه! پیچیده ترین مفاهیم و اصول باعث میشه شما اصلا یادت بره داری چی رو دنبال میکنی. هربار یک مساله پیچیده رو میفهمیدم اصلا برام مهم نبود این کجای فیزیکه...فقط ازش لذت میبردم!

توصیه می کنم شما کنار ساحل بشینید و یک فنجان چایی بنوشید smile072
پیروز باشید
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

فائزه a

نام: فائزه

پست توسط فائزه a »

شما اگه یه همچین فیزیکی میخواید باید خودتون در کنار رشتتون حالا چه فیزیک باشه چه نباشه باید مطالعه ازاد داشته باشید چون تو دانشگاه فیزیک یعنی ریاضی...........پس یه دانشجوی پیشرفته ی فیزیک نباید به دانشگاه متکی باشه حالا چه برسه به دانشجوی عمران

نمایه کاربر
Amir75

سپاس: 78

پست توسط Amir75 »

masumeh3126 نوشته شده:سلام من دانشجوی ترم 4 فیزیک ام .ولی تا حدودی دچار شک وتردید در انتخاب رشته ام شدم میخواستم راهنمایی ام کنید ک تغییر رشته بدم یا کارشناسی ام رو همون فیزیک بخونم و در ارشد یه رشته دیگه انتخاب کنم طوری ک موفقیت بیشتری داشته باشم معدل 3 ترمی ک پیش رو داشتم هم 16 هست.ولی سطح دانشجو هایی ک ورودی خودم هستن زیاد خوب نیست وهمش من احساس میکنم ادامه دادن تا ارشد ودکترا یرشته فیزیک ب مراتب برای من سختر میشه بخصوص ک قید کردید ک هیات علمی شدن هم اخیرا ساده نیست...ممنون میشم از راهنمایی تون

تغییر رشته بدی بهتر
امیدواری به خداوند، ارزشمندترین چیزها و نردبان عزت است. "امام جواد(ع)"

سرگشته بودن در وادی امید، بهتر از بدبینی است. "ویل دورانت"

امیرعلی 145

پست توسط امیرعلی 145 »

Amir75 نوشته شده:
masumeh3126 نوشته شده:سلام من دانشجوی ترم 4 فیزیک ام .ولی تا حدودی دچار شک وتردید در انتخاب رشته ام شدم میخواستم راهنمایی ام کنید ک تغییر رشته بدم یا کارشناسی ام رو همون فیزیک بخونم و در ارشد یه رشته دیگه انتخاب کنم طوری ک موفقیت بیشتری داشته باشم معدل 3 ترمی ک پیش رو داشتم هم 16 هست.ولی سطح دانشجو هایی ک ورودی خودم هستن زیاد خوب نیست وهمش من احساس میکنم ادامه دادن تا ارشد ودکترا یرشته فیزیک ب مراتب برای من سختر میشه بخصوص ک قید کردید ک هیات علمی شدن هم اخیرا ساده نیست...ممنون میشم از راهنمایی تون

تغییر رشته بدی بهتر
ف
باعرض سلام خدمت شمادوست عزیز.بنده خودم دانشجو نیستم و دبرستانیم ولی عاشق خود فیزیکم و 4ساله دارم روش مطالعه میکنم.یک نکته ای که وجود داره اینه که شما وقتی در هر کاری خوب و عالی عمل کنی مطمعنن هم به موفقیت مادی و هم به موفقیت معنوی خواهی رسید.پس اگر علاقه به فیزیک داری ادامه بده ولی فراموش نکن بازهم انتخاب با خودته.وبنده فقط یک پیشنهاد به شما میدهم:اگر علاقه داری و میدونی میتونی در فیزیک خیلی خوب و عالی کار کنی ادامه بده.
ان شالله در هرجا و هر رشته ای که هستی و خواهی بود به موفقیت برسی.
والبته نباید فراموش کنیم که برای هر انسانی ارزش هایی ملاک هست.به عنوان مثال برای من فقط علاقه مهم است نه پول.و باتوجه به این که شما در حد میانه هستید بنده این پیشنهاد رادادم.
خدانگهدار.

نمایه کاربر
einstein313

سپاس: 91

پست توسط einstein313 »

masumeh3126 نوشته شده:سلام من دانشجوی ترم 4 فیزیک ام .ولی تا حدودی دچار شک وتردید در انتخاب رشته ام شدم میخواستم راهنمایی ام کنید ک تغییر رشته بدم یا کارشناسی ام رو همون فیزیک بخونم و در ارشد یه رشته دیگه انتخاب کنم طوری ک موفقیت بیشتری داشته باشم معدل 3 ترمی ک پیش رو داشتم هم 16 هست.ولی سطح دانشجو هایی ک ورودی خودم هستن زیاد خوب نیست وهمش من احساس میکنم ادامه دادن تا ارشد ودکترا در رشته فیزیک ب مراتب برای من سختر بشه ب خاطر رقابت با دیگر دانشجوهای شرکت کننده .بخصوص ک قید کردید ک هیات علمی شدن هم اخیرا ساده نیست...ممنون میشم از راهنمایی تون

سلام
من دوستان زیادی داشتم تغییر رشته دادن و رفتن از فیزیک
رشته فیزیک رشته به هیچ عنوان ساده و آسونی نیست ، بخصوص هرچه بالاتر میروید سنگین تر میشه

فعلا هم که ارزش چندانی علوم پایه در این کشور نداره ، درضمن سختیهاش زیاد و سود دهیش بسیار کم
اگر به چیز دیگری یا رشته دیگری علاقه مندی تغییر بدی بهتره ، اما اگر به فیزیک عشق میورزی و دوستش داری و میخوای ادامه بدی و اهداف عالی داری ، همین فیزیک رو ادامه بده

من پیشنهادم اینه که اگر تقریبا 70 واحد پاس کردید تغییر رشته ندید و سعی کنید سریعا لیسانس رو به پایان برسونید و ارشد برید رشته های کاربردی تر و سودمند تر ( از نظر مالی )
اللهم العن قاتلیک یا فاطمه الزهرا

اَللّهُمَّ الْعَنْ اَوَّلَ ظالِمٍ ظَلَمَ حَقَّ مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ ، وَآخِرَ تابِعٍ لَهُ عَلى ذلِكَ ، اَللّهُمَّ الْعَنِ الْعِصابَةَ الَّتى جاهَدَتِ الْحُسَيْنَ ( علیه السلام ) ، وَشٰايَعَتْ وَبٰايَعَتْ وَتٰابَعَتْ عَلىٰ قَتْلِهِ

اَللّٰهُمَّ الْعَنْهُمْ جَميعاً

اسلام به ذات خود ندارد عیبی .......... هر عیب که هست از مسلمانی ماست

ارسال پست