معرفی منابع فيزيک کوانتوم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
kiumarskhaleghi

نام: کيومرث خالقي

سپاس: 1

معرفی منابع فيزيک کوانتوم

پست توسط kiumarskhaleghi »

با سلام خدمت تمام دوستان، من تازه وارد هستم مي خواستم فيزيک کوانتوم را از پايه شروع کنم اگه ميشه منابع بهم معرفي کنيد،حتي الامکان فرسي باشه
باتشکر
کيومرث.خ
پيش دانشگاهي

نمایه کاربر
ویستاM

سپاس: 351

Re: معرفی منابع فيزيک کوانتوم

پست توسط ویستاM »

سلام
جند تا تاپیک درست باهمین موضوع هست اگه به اونها مراجعه کنید هم میتونید منابع مورد نظرتون رو پیدا کنید
من نمیدونم سطح سواد شما چقدره ولی فرض می کنم جز کتاب های دبیرستانی کتابی ندیده باشید! در ضمن فرض می کنم به هیچ کجای یدیگه ی فیزیک علاقمند نیستید و فقط کوانتوم مکانیک!!!به ترتیب خدمتتون عرض می کنم:
1-فیزیک هالیدی جلد اول (کامل)
2-ریاضیات عمومی دانشگاه (توماس ،آپوستل، شهشهانی و...) ب طور کامل
3-اصول آنالیز ریاضی رودین ترجمه ی دکتر علی اکبر عالم زاده (در صورت تمایل)
4-ریاضی فیزیک آرفکن ترجمه ی دکتر اعظم پورقاضی (از فصل 1 تا تا قبل از شروع آنالیز مختلط)
5-مکانیک کلاسیک (سایمون - ماریون - آریا - و...) (به طور کامل با تکیه بر مکانیک لاگرانژی و هامیلتونی)
6-مکانیک کوانتوم کوهن جلد اول
7-مکانیک کوانتوم ساکورایی (بیشتر برای حل مسایل پیشنهاد می کنم)
8-مکانیک کوانتوم کوهن جلد دوم
9-مکانیک کوانتوم کوهن جلد سوم
10-مکانیک کوانتوم کوهن جلد چهارم

...
این فرآیند در بهترین حالت 2 سال طول می کشه و اگه رشتتون فیزیک نباشه بیشتر...!
البته راه های ساده تری هم هست اما فکرمیکنم اگه چیزیو از قلم ننداخته باشم این روش میشه همون « از پایه » که خودتون فرموید.
موفق باشید
جهان به حق مدیون ملت و ملیت ایرانی است
با افتخار و غرور ایرانی ام بر سر جهانیان فریاد میزنم که:
من نواده ی کوروش کبیرم

kiumarskhaleghi

نام: کيومرث خالقي

سپاس: 1

پست توسط kiumarskhaleghi »

سپاس فراوان براي پاسخ جامع شما.
مي خواستم بگم که درسته تازه وارد هستم ولي با بيشتر نظريات و فرضيات فيزيک کوانتوم به صورت بدون فرمول و نظري آشنايي نسبي دارم و چند تا فرضيه در مورد زمان و مهبانگ نوشتم که در بخش TIMWOWO خواهيد ديد .باز سپاس فراوان

نمایه کاربر
ویستاM

پست توسط ویستاM »

راستی کتاب جبر خطی هافمن رو هم یادم رفت اضافه کنم
در ضمن در صورت تمایل می تونید کتاب جبر هنگر قورد بخش نظریه ی گروه ها رو هم مطالعه کنید اما فعلا در روند ابتدایی نیازی به دونستن نظریه گروه و حلقه ها نیست
دوست من این کتاب هایی که من براتون نوشتم بیش از 70% جنبه ی ریاضیاتی دارند.درسته که تمام فیزیک رو میشه بدون فرمول ریاضی یاد گرفت اما روش درستی نیست.مثل کسی میمونید که فقط می تونه حرف بزنه اما سواد خوندن و نوشتن نداره...فرضیه هایی هم که می فرمایید در مورد مهبانگ ارائه فرمودید مطمئنا باید در چارچوب ریاضیات بیان بشه.اینکه من به ریاضی تاکید دارم به منزله ی فراموشی فیزیک نیست بلکه با این روش نیاز به دوباره کاری ازبین میره.درست همانند یاد گرفتن زبان پارسی ست شما 32 حرف الفبا رو اموزش می بینید و قبل از اینکه با نوشتار های سخت مواجه بشید و برای هرکدوم مجبور بشید برید و از اول حروف الفبا رو نگاه کنید میتونید با به خاطر داشتن اون ها هزاران کلمه بنویسید و چندین کتاب تالیف کنید!
موفق باشید
من نواده ی کوروش کبیرم

نمایه کاربر
ویستاM

پست توسط ویستاM »

من نواده ی کوروش کبیرم