ساختار فضا یا به طور کلی تاریکی مطلق از چیست؟

مدیران انجمن: parse, javad123javad

ارسال پست
e=mc.2

نام: kamran

تماس:

ساختار فضا یا به طور کلی تاریکی مطلق از چیست؟

پست توسط e=mc.2 »

همگی ما از امواج تابشی اطلاع داریم و تا حد انتظار توانایی توصیفش را داریم .

اما به نظرشما ساختار کلی یا به زبان ساده تر جنس فضا از چیست ؟ فضایی که خلاء نیست . یا کل این تاریک مطلق یا به گفته ی بعضی از دانشمندان فضای بینهایت از چیست. ایا در قالب مانندی قرار دارد یا ...... لطفا نظرات خودتان را مطرح کنید.

نمایه کاربر
نوآور

محل اقامت: اصفهان

سپاس: 1323

Re: ساختار فضا . یا به طور کلی تاریکی مطلق از چیست؟

پست توسط نوآور »

سلام، تعیین دقیق جنس و ساختار فضا (یا به عبارت بهتر فضا-زمان چهار بعدی)، از جمله چالشهای بزرگ علم فیزیک در کل تاریخ آن بوده و هنوز هم هست. بر اساس نظریه استرینگ خود فضا از ریز ساختارهائی حاوی انرژی (نوسانی) مثلا با طول پلانک تشکیل شده است. در این زمینه رجوع کنید به ذیل عنوان Space در دائره المعارف بریتانیکا و نیز ویکی پدیای انگلیسی.

اما به نظر خودم، با توجه به معادلات نسبیت عام اینشتین و نیز روابط کوآنتوم نسبیتی؛ فضا-زمان دارای ساختاری کوآنتائی (مثلا استرینگها با کمینه طول پلانک) شامل انرژی - جرم منفی است با ریزساختارهای دارای نوسان با بسامدهای متناسب با انرژی - جرم های (مثبت) درون آن، یعنی زمانی که مثلا جرمی مثبت درون ساختار آن قرار دارد، مطابق پیامهائی که از حاملین نیروی گرانش (گراویتونها) متناسب با عکس مجذور فاصله به آنها می رسد ، نوسانها دارای طول موج بلندتری می شوند و تظاهر بیرونی آن برای ما، مشاهده ژئودزیک شدن (خمیده شدن) ساختار کلی آن و نیز کند گذشتن زمان برای ناظر لخت بیرونی است.(احتمالا کمترین پریود زمانی هر نوسان هم، زمان پلانک است)
به نظر من، این نوع ساختار فضا - زمانی، کمی شبیه به ماهیت دو گانه موج-ذره نور، شاید نوعی حد واسط بین انرژی و ماده (و پاد ماده) است (در معادله هم ارزی انرژی - جرم اینشتین) که خصوصیات جالبی دارد، یکی اینکه می تواند بدون قرار گرفتن در محدودیت حد سرعت نور، فولد و یا بی نهایت چگالیده شود و دیگر اینکه به احتمال قوی، دارای ریز ساختارهای نوسان کننده در فراتر از چهار بعد - مثلا در یازده بعد- است و افزون بر این، پاد ماده در آن، اثری پاد گرانشی نشان خواهد داد. رجوع کنید به جستاری مرتبط در این نشانی:

http://www.hupaa.com/forum/viewtopic.php?f=36&t=29061

نکته آخر اینکه، این نظریه مرا زیاد جدی نگیرید! چون فعلا نتوانسته ام ریاضیات آن را تکمیل کنم.
ایران تبدیل شده به واحه ای دانشگاهی در میان یک برهوت صنعتی

jhvh

سپاس: 284

Re: ساختار فضا . یا به طور کلی تاریکی مطلق از چیست؟

پست توسط jhvh »

فک می کنم دارید دقیقا به نظریه ام اشاره می کنید؟

بزرگترین فیزیکدان های دنیا در حال مطالعه بر روی اون چیزهایین که شما گذرا مطرح کردید
قبل شما محاسباتی هم بر روی کاغذ آورده شده

خیلی زیباست که در سطح بسیار عالی دارید فعالیت می کنید
و این ایده تونو تبریک میگم

ارسال پست