کتاباتونو معرفی کنید

مدیران انجمن: parse, javad123javad

نمایه کاربر
یک سوال مبهم!

سپاس: 2

کتاباتونو معرفی کنید

پست توسط یک سوال مبهم! »

کتابایی که خوندید رو یا کتاب هایی که خیلی تاثیر گذار بودن بنظرتون تو هر زمینه ای معرفی کنید و یه چند خطی توضیح بدید در موردش
(ترجیحا چیزی که خودم مدنظرمه کتاب تو زمینه ی فیزیک یکی معرفی کرد و قشنگ بوده میخونم)
سه کتابی که خودم معرفی میکنم:
1-کتاب انسان خردمند از آقای یووال نوح هراری واقعا کتاب قشنگیه در مورد اینکه انسان چی بوده چی شده و اکثر این عادات های که داریم اصلا از کجا میان و چرا ذاتا از ی چیزایی ترس داریم میگه و تاریخ انسان های اولیه و چی شد که هوشمند تر شدن از نوع های قبلیشون و تیره های دیگه و در مورد خیلی تکامل های ما صحبت میکنه و منشا اونارو همه از انسان های اولیه میدونه اگه بخوام یکی مثال بزنم میگه انگشت شست از پرتاب کردن سنگ توسط انسان های اولیه بوجود اومد و فرمش اینجوری شده و خیلی محکم سنگ رو پرتاب میکرد و ...
2- هنر خوب زندگی کردن از آقای رولف دوبلی این نویسنده واقعا خیلی واقع نگره:))...یه کتاب کوچیک و جمع و جور که هر سری در مورد یه داستان صحبت میکنه اصلا خستتون نمیکنه و شما رو به فکر کردن وا میداره مثلا میگه چه خبرتونه همه میخوایین تو نیویورک زندگی کنید زندگی چه اینجا چه اونجا هیچ فرقی نداره به نقل از خودش میگه : ((رفته بودم پاریس و ی دعوا دیدم که طرف میگفت چرا اتاق من رو به برج ایفل باز نمیشه در حالی که میتونست ساعت ها بره بیرون و برج ایفل رو از نزدیک ببینه))
و در اخر 3-کتاب قلعه حیوانات از جورج اورول واقعا جز محدود رمان هایی هست که تو عمرم خوندم...در مورد یه مزرعه هست که حیونای توش دست به انقلاب میزنن و مزرعه دار رو بیرون میکنن و اتفاقاتی که بعدش میوفته و داستان هایی که به وجود میاد ... چقدر قلم قدرتمندی داره جورج اورول واقعا دوست داشتم کتابشو چندین سال قبل خوندم اون زمون خیلی بهم چسبید و فکر کنم تا پنجاه سال دیگه یکی از کتابای تاثیر گذار زندگیم باشه
هرچند کتابی که دوست داشتید معرفی کنید و توضیح بدید ممنون

نمایه کاربر
یک سوال مبهم!

Re: کتاباتونو معرفی کنید

پست توسط یک سوال مبهم! »

کتاب عادت های اتمی رو پیشنهاد میدم بخونید نویسنده جیمز کلیر یه کتاب خیلی خوب که به نظرم هر کسی میتونه بخونه و براش مفید باشه 250 صفحه از نشر نوین رو دارم ...
در مورد اینکه عادت های بد رو چطور میتونی کنار بذاری و عادت ها چطور میتونن شکل بگیرن گفته و با هر روز بهتر شدن طور میتونیم تا اخر سال یه پیشرفت چشم گیری داشته باشیم ...
بنظرم برای تنظیم وقت و عادت کردن به چیزایی که دوست دارید اما به هر دلیلی نمیرید سمتش کتاب عالی ای هست و با کتاب قدرت عادت از چارلز دو هینگ تو یه خطن که هر دو در ابتدا و انتهای کتاب معرفی کردن همو ... امیدوارم تاثیرگذار باشه
آخرین ویرایش توسط یک سوال مبهم! دوشنبه ۱۳۹۹/۸/۱۹ - ۲۱:۴۹, ویرایش شده کلا 1 بار

arwen20

پست توسط arwen20 »

کتاب اثر مرکب یکی از کتابایی بود که تاثیر گذاشت رو من
درمورد این بود که اگه یه کاری رو میخوای انجام بدی هر روز یه قدم کوچیک به سمت اون هدف بردار
کوچیک بودن اون کاری که میخوای انجام بدی منصرفت نکنه ازینکه کلا انجامش بدی
و وقتی که زمان بگذره اثرات اون کارایی که انجام میدادی رو میبینی

نمایه کاربر
فروهر

سپاس: 107

تماس:

پست توسط فروهر »

arwen20 نوشته شده:
پنج‌شنبه ۱۳۹۹/۸/۱۵ - ۱۱:۳۹
کتاب اثر مرکب یکی از کتابایی بود که تاثیر گذاشت رو من
درمورد این بود که اگه یه کاری رو میخوای انجام بدی هر روز یه قدم کوچیک به سمت اون هدف بردار
کوچیک بودن اون کاری که میخوای انجام بدی منصرفت نکنه ازینکه کلا انجامش بدی
و وقتی که زمان بگذره اثرات اون کارایی که انجام میدادی رو میبینی
آره منم خوندم خوبه
عشق صیدیست که تیرت به خطا هم برود
لذتش کنج دلت تا به ابد خواهد ماند...

نمایه کاربر
یک سوال مبهم!

پست توسط یک سوال مبهم! »

کتاب هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی ترجمه ی عادل فردوسی پور نشر چشمه (ترجیحا)
یک کتاب خیلی ساده و روان که در عمق مطالبش زمزمه گوی اشکال ها و عیب و ایراد های انسانیست که با تجربه و آزمایش های خود طرف به دست اومده رو به یه کتاب تبدیل کرده و سوالات جالبی رو با عینک واقع گرایی بیان میکنه و خیلی چیزایی رو که بهشون افتخار میکنیم رو شاید زیر سوال ببره این کتاب نه یک شبه شما رو پولدار میکنه نه قرار است کلید موفقیت رو بده دستتون بنظرم خوندنش دید قشنگ تر و منطقی تری رو به ما بده و پیشنهاد میدم تهیه کنید و بخونید بخاطر داستان های کوتاه و چند صفحه ای قسمت به قسمت هست که نه شما رو خیلی درگیر میکنه نه خسته وقت کمی هم میگیره و راحت کنار کتابای دیگه میتونید بخونیدش و بهش فکر کنید!

عبدالرضا علي پور

نام: عبدالرضا علي پور

محل اقامت: بوشهر

سپاس: 142

پست توسط عبدالرضا علي پور »

دوتا کتاب را حتما بخونید --یکی خداوند الموت -- یکی هم سینوهه پزشک مخصوص فرعون

نمایه کاربر
فروهر

تماس:

پست توسط فروهر »

کتاب چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد خیلی عالی هستش نویسندگی تأثیر گذار و محتوای قوی داره

حتما پیشنهاد میشه

نمایه کاربر
فروهر

تماس:

پست توسط فروهر »

نویسنده این کتاب دکتر اسپنسر جانسون هستش

نمایه کاربر
فروهر

تماس:

پست توسط فروهر »

اثر مرکب هم که از دارن هاردی هستش

و دو تا کتاب خفن برای عاشقان بازار سرمایه و بورس باز ها

1.حسابداری بورس به سبک وارن بافت
2. راز های مدیریت وارن بافت

و کتاب قوانین و مقررات بورس هم خیلی کمک میکنه

نمایه کاربر
یک سوال مبهم!

پست توسط یک سوال مبهم! »

فروهر نوشته شده:
چهارشنبه ۱۳۹۹/۸/۲۸ - ۲۲:۱۳
اثر مرکب هم که از دارن هاردی هستش

و دو تا کتاب خفن برای عاشقان بازار سرمایه و بورس باز ها

1.حسابداری بورس به سبک وارن بافت
2. راز های مدیریت وارن بافت

و کتاب قوانین و مقررات بورس هم خیلی کمک میکنه
حسابداری بورس به سبک وارن بافت واقعا کتاب خوبیه و بدرد بخوره کتابی قابل فهم مخصوصا برای کسانی که رشته حسابداری هستن

نمایه کاربر
یک سوال مبهم!

پست توسط یک سوال مبهم! »

کوری یک رمانِ تلخ و جدی!
رمانی که همه به تدریج توی اون کور میشوند نه در تاریکی بلکه در سفیدی که نویسنده دلیل قسنگی برای این کار دارد!
اولین اثر از ژوزه ساراماگو هست که میخونم یه نویسنده توانا قشنگ مصیبت را در شهری که همه به دام کوری افتاده اند رو به تصویر میکشد و خلق و خوی شیطانی و مشکلات را هنگامی که مردم کور هستند نمایان میکند خیلی از ماها در جوامع کور هستیم ! این کتاب بیشتر کوری فیزیکی را مطرح نمیکند! کسایی که اهل سریال و فیلم هستند با خواندن ان بیشتر به یاد سریال see میوفتند که مردم قبیله کور هستند ... رمان قشنگیه پیشنهاد میدم بخونید خودم تمومش نکردم ولی بخاطر زیبایی رمان یکم سریع تر معرفیش کردم امیدوارم ازش لذت ببرید

نمایه کاربر
یک سوال مبهم!

پست توسط یک سوال مبهم! »

امشب یه کتاب فوق العاده از یک کیهان شناس ! مکس تگمارک
زندگی ۳٫۰ انسان بودن در عصر هوش مصنوعی
اگه مثل من کنجکاوید هوش مصنوعی از کجا اومده ... تا کجا پیشرفت کرده ... به کجا میرسه ... اصلا خوبه یا بد؟ بعد از فراگیری هوش مصنوعی و ربات ها بنظرتون چه بر سر ما میاد؟
حتما حتما این کتاب رو مطالعه کنید یه کتاب جذاب و دوست داشتنی

انیشتین جوان

سپاس: 6

پست توسط انیشتین جوان »

اگه می خوای توضیحی ( بدون فرمول ریاضی) و درباره فیزیک مدرن باشه کتاب "جهان زیبا" نوشته پروفسور برایان گرین از بنیانگذاران نظریه ریسمان رو پیشنهاد می کنم. ایشون با بیان مثال های ساده برای درک عموم مردم ابتدا نسبیت و کوانتم رو یاد میده که اصلاً چی به چیه. سپس با قلم شیوا و جذاب نظریه ریسمان رو توضیح میده. کلمه های "عالی"، "فوق العاده" و... هیچکدوم براش مناسب نیست و برای این کتاب کفایت نمی کنه...😍😍
Young Einstein smile260

نمایه کاربر
یک سوال مبهم!

پست توسط یک سوال مبهم! »

کتاب واقعیت ناپیدا یه کتاب خوب در مورد تاریخ علم و شروعش از یونان تا جایی که از زمان حال جلو میزنه و پیش بینی میکنه! در مورد نسبیت های عام و خاص تا گرانش کوانتومی و دانشمندانی که روی هر کدوم نظریه ها کار کردن رو بصورت قابل فهم میگه نویسنده آقای کارلو رووِلّیه ... فصل اخر (راز) ده بار بخونید به من خیلی چسبید! البته اگه در مورد نسبیت ها و کوانتوم اطلاعات خوبی دارید بهتره نخونیدش چیز جدیدی نمیگه ولی از قلم آقای رولی جذابه

dorna-hashemi

پست توسط dorna-hashemi »

مرسی از این تاپیک خوبتون . کلی کتاب از اینجا دیدم برم همشونو بخرمو بخونم

ارسال پست