تقسیم کردن موجودات به بی نهایت و سرانجام تقسیم

مدیران انجمن: parse, javad123javad

samanta_ict

سپاس: 6

تقسیم کردن موجودات به بی نهایت و سرانجام تقسیم

پست توسط samanta_ict »

سلام .

حدودا تا اونجایی که من مطالعه کردم و به عقل ناقص خودم (آشویس)رجوع کردم دیدم این سوال واسه ی همه مطرح شده که :

موجودات ( اعم فرمیون ها و بوزون ها و ... ) آیا تقسیم پذیر هستن یا نه ؟

خوب این سوال رو تقریبا همه و همه واسشون پیش اومده و خیلی هم راجع به اون فکر کردن . ولی من خیلی وقته دارم به این سوال فکر
می کنم . ولی هر چند فکر کردم یه مسئله خیلی واسم عذاب آور بود و خواستم نظر سایر دوستان رو هم بدونم البته به حتم دوستان از من بیشتر می دونن چون عقل جمع بهتر از فرد فکر می کنه . و اون چیزی که عذابم میده این سواله :

ما هر چه قدر موجودات رو تقسیم کنیم بازم ساختاری که میمونه خودش از چی درست شده نیست !

بلکه سوالم اینه که :

بالفرض ما به ذره ی نهایی دسترسی پیدا کردیم در مقیاسی خیلی کوچتر از کوارک ها و .... حالا این چیزی که باقی مونده آیا دارای بعد هستش ؟!!! شاید عجیب باشه . ولی اگه با دقت بیشتری توجه کنید متوجه منظورم میشید که یعنی اینکه اگر بعد داشته باشه یعنی دارای طول و عرض و ارتفاع باشه خوب این ذره باز هم قابل تقسیمه !!! پس بنیادی نیست !!! و اگر هم بعد نداشته باشه که دیگه موجود نیست !!!

(خواهشا نگید چیز هایی وجود دارد که بعد ندارد !!! مثلا درد یا خدا یا .... چون اینجا بحث از ساختار ماده هستش و بحث بحث عینی هست نه متافیزیکی )

خوب من سعی کردم حرفمو خیلی ساده بزنم و مایه دق و عذابم رو به شما دوستان هم اگه اهل فکر باشید منتقل کنم smile018

سوالات فلسفی زیادی بعد از سوال بالا مطرح میشه که خیلی در منطق ما عجیب هستن و البته غیر معقول مثلا اینکه اصلا شاید ساختار
ذره ای نباشه مثلا از ساختار پیوسته به وجود آمده باشیم . البته ناگفته نماند در فیزیک در مقیاس کوچک مسایل و منطق هر از چند گاهی آدمو قلقلک میدن . مثلا بوزون w بار الکتریکیش زیاده و باعث گسیل w و نشت بار از چشمه میشه . بعدش وقتی یه w- گسیل میشه. باعث میشه نوترونی که خنثی بوده به پروتون تبدیل بشه . که این منشا واپاشی بتایی نوترون هستش و w- به الکترون و نوترینو تبدیل میشه تا اینجا به ظار چیزی قلقلکتون نمی ده و لی این وقتی عجیب می شه که بفهمید جرم w تفریبا 80 برابر پروتون و نوترون هستش . خوب یعنی چی ؟! یهنی اینکه از یک لیوان آب تقریبا به 80 نفر نفری یک لیوان آب بدی !!!!!! خوب یعنی 79 لیوان آب معلوم نیست از کجا آمده !!!! که از منطق ما یک جای کار گیر داره !! smile024 اما در دنیای کوچک یا همون به قول فیزیک دان ها دنیای کوانتومی این مسایل عادی هست . و ممکن است روی بدهد !! smile021 ولی این نقض توازن انرزی خیلی کوتاه است که حاصلضرب عدم توازن انرزی (دلتا E) و زمان دوام آن (دلتاT) نمیتواند از عدد پلانک بیشتر بشه .البته شرمنده که یه کم بد توضیح دادم این مثال رو .ببخشید . ولی فکر کنم متوجه شده باشید که تمام دنیا با منطق ما سازگاری نداره یعنی منطق ما که با اون فکر می کنیم یه منطق شامل و جامع به تمام بخش های آفرینش نیست همون طور که در فیزیک منطق نسبیتی برای سرعت های بالا و منطق گالیله ای و نیوتونی برای سرعت های پایین کارسازه و منطق مکانیک کوانتومی واسه ماتریس های زیر اتمی . خوب این مثال ها رو واسه ی این گفتم که بگم منطقمونو باید عوض کنیم تا بتونیم به واقعیت های دیگری هم پی ببریم .

خوب برگردیم سر سوال اصلی و معزل خودمون یعنی تقسیم موجودات به بی نهایت . در مبحث بالا به این نتیجه رسیدیم که ذره ی بنیادی نمی تونه بعد داشته باشه !!! که این محاله ! پس به نظر من راه دیگه ای باقی نمی مونه جز اینکه بخوایم دست به دامن منطق دیگه ای بشیم یعنی منطق وحدت ذرات . خوب شاید دوستان بگن مگه میشه چیزی ساختار کوچک تر از خودش نداشته باشه .؟!! خوب بزارید یه اصل بدیهی در منطق رو برای دوستان تکرار کنم و درس پس بدم به اساتید در حال مطالعه . در منطق اصلی هست که میگه هر عضو مجموعه ای از خود مجموعه کوچکتر یا مساوی هست . که در نظریه مجموعه ها در ریاضیات کاملا بحث آشنایی هست که البته بعدا نقض شد !! که دوستان می تون برای مطالعه بیشتر به تاریخچه مجموعه ها نگاه کنن . ولی در کل و در زندگی عادی اجزا سازنده هر ماده از خود ماده کوچکتر هستند و این مسئله این پیامد رو داره که هر موجودی از چیزی کوچکتر از خودش ساخته شده که این واسه همه ی دوستان اصلی آشناست و همین اصل آشنا هستش که نمی ذاره ما به سوال بالا و اصلیمون جواب درست بدیم . پس شاید هضم این مسئله که ما برای موجودات ساختاری قای نباشیم کوچکتر از خودشون یکم مسخره بیاد ولی ما باید به ناچار با این منطق عجیب کنار بیایم که شاید اصلا بنیاد موجودات ذره ای نباشه و به صورت پیوسته و واحد باشه مثل یه دریا که آب سازنده دریاست . البته مثال درستی نبود ولی برای تقریب ذهن خوب بود .

خلاصه کنم به اینکه به نظر من درد این سوال " تقسیم کردن موجودات و سرانجام تقسیم " با عوض کردن منطق دوا میشه . . خوشحال میشم اگه دوستان هم نظرشون رو بیان کنن . البته از همین الان بابت تمام اشتباهاتم در این رساله ی نچندان علمی عذر خواهی می کنم و از تمام دوستان و اساتید هوپا طلب بخشش می کنم

محسن رفیعی (آشویس)

samanta_ict

Re: تقسیم کردن موجودات به بی نهایت و سرانجام تقسیم

پست توسط samanta_ict »

البته با عرض پوزش اگر جایی رو گنگ توضیح دادم سوال کنید تا دوستانی که می دونن جواب بدن یا خودم در حد توانم جواب بدم .

نمایه کاربر
hertkof

سپاس: 2

پست توسط hertkof »

سلام
آشویس یه سوال:
منظورت از "ماده و میدان" که الان به "فریون ها و بوزون ها و.." تغییر دادی چیه؟
تصویر
ریاضی سابق
3hh.ir

samanta_ict

پست توسط samanta_ict »

علیک سلام ریاضی جان
عرض کنم به حضورت که موجوداتی که ما در فیزیک با اونها سر و کار داریم به دو دسته ماده و میدان تقسیم میشن که ماده ها مثل الکترون پروتون و ... و دسته ی دیگر موجودات میدان ها هستند مانند میدان مغناطیسی گرانشی و ... که البته این توضیح کوتاهی بود ولی فکر کنم متوجه منظورم از ماده و میدان شده باشی .

نمایه کاربر
hertkof

پست توسط hertkof »

آشويس نوشته شده:علیک سلام ریاضی جان
عرض کنم به حضورت که موجوداتی که ما در فیزیک با اونها سر و کار داریم به دو دسته ماده و میدان تقسیم میشن که ماده ها مثل الکترون پروتون و ... و دسته ی دیگر موجودات میدان ها هستند مانند میدان مغناطیسی گرانشی و ... که البته این توضیح کوتاهی بود ولی فکر کنم متوجه منظورم از ماده و میدان شده باشی .
صحیح!
در مورد فریون و بوزون و... چیزی نگفتی. اسم فریون رو شنیدم ولیکن که نمی دونم چیه. اگه به توضیحی که دادی مربوط می شه ربطش چیه و اگه جواب من همین توضیح داد شده هست، چطوری هس؟ نمی فهمم!!
مرسی
تصویر
ریاضی سابق
3hh.ir

samanta_ict

پست توسط samanta_ict »

اصولا همه ذره‌های اساسی در مکانیک کوانتومی، یا از فرمیون‌ها یا از بوزون‌ها هستن. الکترون‌ها، لپتون‌ها، نیتریون‌ها و حتی کوارک‌ها همگی فرمیون هستن از بوزون‌ها هم می‌توان، فوتون ها‌، مزون‌ها و فونون‌ها را نام‌برد و همچنین هسته اتم‌هایی با جرم اتمی زوج، مانند هسته هیدرژن سنگین.

نمایه کاربر
BLUE

سپاس: 49

پست توسط BLUE »

درود

آشويس گرامی, من رساله شما را مطالعه کردم... , اما در اینجا یک مساله ای هست, که خواص این ذرات این است که دیده نمی شوند و در طی آزمایشات به بوجود انها پی بردند, و بر همین اساس هم (اینکه نمی توانیم انها را ببینیم) شاید باز هم به ذرات کوچکتری تقسیم می شوند و به همین ترتیب تا بینهایت ادامه پیدا میکنند. و مسلما این ذرات بنیادی جرم دارند, و اینکه ما تقسیم انها را تا بینهایت فرض می کنیم پس میتوانیم بگوییم که جرم انها نیز تا بینهایت کم می شود_ زیرا ما نمی توانیم بگوییم که بعد از عدد صفر چه عددی است_ پس همچنان بعد خواهند داشت.

و مساله دوم هم که بیان نمودید _اینکه بنیاد ذرات را پیوسته در نظر بگیریم_ و مثالی که برای آن زدید.خب مسلما موج نیز به نظر پیوسته می امد ولی اینطور نبود. و اگر بخواهیم انها را پیوسته در نظر بگیریم پس باید همه چیز پیوسته باشد!!....لطفا در این مورد بیشتر توضیح بدید.

باسپاس
كتاب طبيعت با نمادهای رياضی نوشته شده است.
Galileo Galilei

نمایه کاربر
hertkof

پست توسط hertkof »

آشويس نوشته شده:اصولا همه ذره‌های اساسی در مکانیک کوانتومی، یا از فرمیون‌ها یا از بوزون‌ها هستن. الکترون‌ها، لپتون‌ها، نیتریون‌ها و حتی کوارک‌ها همگی فرمیون هستن از بوزون‌ها هم می‌توان، فوتون ها‌، مزون‌ها و فونون‌ها را نام‌برد و همچنین هسته اتم‌هایی با جرم اتمی زوج، مانند هسته هیدرژن سنگین.
smile072
تصویر
ریاضی سابق
3hh.ir

samanta_ict

پست توسط samanta_ict »

سلام
جناب Gh-Galaxy
از مطلب دوم شروع می کنم که فرمودید نمی تونه پیوسته باشه . خوب منم از ناچاری اینو گفتم ممکنه حالت دیگه ای هم باشه بله حرف شما کاملا درسته موج هم خودش ریز ذره داره . من اصلا بحثم راجع به موج نبود . منظورم از پیوستگی رو متاسفانه نمی تونم درست و صریح بیان کنم شاید ذهنم اونقد قد نمی ده که بتونم منظورم از پیوسته بودن رو بیان کنم ببخشید .

ولی مطلب اول که فرمودید : خوب من دقیقا می خوام بگم وقتی چیزی دارای جرم هستش باید بعد داشته باشه . یعنی جرم فضا اشغال میکنه درسته ؟ آیا جرمی سراغ دارید که فضایی رو اشغال نکرده باشه ؟! خوب پس وقتی فضایی رو اشغال میکنه طبیعتا به بعد میاد . یعنی دارای طول و عرض و ارتفاع میشه . حالا ممکنه این مختصات به صفر میل کنه توجه کنید میل کنه !! ولی خود صفر نیست صفر حدی است . یعنی ممکنه -25^10 بشه ولی باز هم دارای بعد هست . چون عددی بزرگتر از صفر است و اعداد هم قابل تقسیم !! غیر از عدد صفر که این اندازه ی ما صفر نیست . smile072 فرمودید ما نمی دونیم بعد از صفر چه عددی هست خو ب ما بعد از صفر یا حتی خود صفر هم واسمون مهم نیست چون ما در این مسایل به +0 می رسیم .

نمایه کاربر
BLUE

سپاس: 49

پست توسط BLUE »

آشويس نوشته شده: ...منظورم از پیوستگی رو متاسفانه نمی تونم درست و صریح بیان کنم...
آشويس نوشته شده:فرمودید ما نمی دونیم بعد از صفر چه عددی هست خو ب ما بعد از صفر یا حتی خود صفر هم واسمون مهم نیست چون ما در این مسایل به +0 می رسیم .
جناب آشويس, ببخشید جمله ی مناسبی را انتخاب نکردم. در واقع منظورم این است که هر چه پیش برویم باز هم ذره ی دیگری وجود خواهد داشت که دارای جرم _هرچند به صفر نزدیک_می باشد, پس ابعادش نیز وجود خواهند داشت. پس در اینجا ذراتی را داریم که محیط پیوسته ای را ایجاد می کنند و هر ذره ی مجزا خو دارای ذرات مجزای دیگر است پس همواره بینهایت ذره در هر ذره یافت می شود.

ببخشید اگر اشتباه عرض می کنم...
كتاب طبيعت با نمادهای رياضی نوشته شده است.
Galileo Galilei

samanta_ict

پست توسط samanta_ict »

عرض کنم به خدمت دوست عزیزم جناب Gh-Galaxy به قول قدیمی ترها شتر سواری که دولا دولا نمیشه . smile124

با منطق شروع می کنیم .

احکام بدیهی :

1- اول اینکه هر بنایی از بنیادی سرچشمه میگیرد ==> هر چیزی شی سازنده ای و ذره ی بنیادی دارد و ذره ای سازنده ی چیزهای دیگر وجود دارد هر ساختاری از ساختار کوچکتری درست شده یعنی هر چیزی معلول چیزی دیگر است .

خوب حالا طبق حکم اول(یعنی در صدد پیدا کردن او ذره بنیادی هستیم) که هر چیز سازنده ای دارد یک شی رو فرض می کنیم دو حالت دارد :

1- این شی همان ذره بنیادی است
2- ذره ی بنیادی نیست

اگر حالت دوم باشد که باز هم به تقسیم ادامه میدیم تا به ذره بنیادی برسیم طبق حکم اول که ذره ی بنیادی لازم الوجود است .

حال فرض می کنیم پس از تقسیمات متوالی به حالت اول رسیدیم چگونگی این امر را نمی دانیم ولی چون وجود دارد ما فرض می کنیم که اون رو پیدا کردیم . خوب این ذره طبق احکام قبلی نباید ذره ی سازنده داشته باشد چون بنیاد است و ما بنیاد را فرض می کنیم که پیدا کردیم . یعنی اگر قابل تقسیم بود باز هم به ذره بنیادی نرسیدیم . و باید باز هم به تقسیم ادامه داد .

حال از تمامی این مباحث بالا این نتیجه رو گرفتیم و فهمیدیک که ذره بنیادی وجود دارد و بنیادی است .

خوب حالا سوال هایی که پیش روی ماست ایناست که :

این ذره وجو دارد حال که وجود دارد پس باید دارای انرزی و یا جرم باشد که شروط اولیه وجود است که با توجه به هم عرضی جرم و انرزی ما در نظر میگیریم که این جسم باید دارای جرم باشد حالا که دارای جرم است پس باید فضا اشغال کند مگه میشه چیزی جرم داشته باشه ولی فضا اشغال نکنه ؟!!! خوب چون فضا اشغال میکنه دارای بعد و ابعاد است . پس باید باز هم قابل تقسیم باشه که این مورد قبول ما نیست چون در بالا فرض کردیم این ذره قابل تقسیم نیست . و اینجا به تناقض بزرگی می رسیم که در اصل از اینجا باید نتیجه گرفت که ساختار اصلی و یا در کل بنیاد نمی تونه ذره ای باشه فقط می دونم نمی تونه ذره ای باشه حالا چی می تونه باشه راهیست پیش روی شما فیزیکدانان عزیز (چون من دیگه دانشجوی فیزیک نیستم این خطیر رو به شما محول می کنم smile018 )

امیدوارم متوجه منظورم و سوالم شده باشید

محسن رفیعی

نمایه کاربر
WARRIOR

سپاس: 3

پست توسط WARRIOR »

ُسلام ..
در مورد ذره چیز دیگری هم باید لحاظ کرد و انهم موج است ! که ذره داری موج ماهیت پیدا میکند !

در مورد تقسیم ذرات که یک فراکتال بازگشتیست !
آیا مگر میشود در خود بینهایت ذره داشته باشیم اما خودمان یک مقدار مشخص یعنی همینقدر که میبینیم !!!! smile033

samanta_ict

پست توسط samanta_ict »

سلام جناب WARRIOR
عرض کنم به خدمت دوست گلم که فکر کنم کمی باید بیشتر دقت کنید موج وذره نسبت به بحث ما بسیار بزرگ هستند . مثلا موج الکترومغناطیس که موجی آشناست رو ما خورد کردیم و به فوتون که حامل اون هست رسیدیم و بعد شروع ب بحث کردیم یا مثلا امواج گرانشی رو ما رد کردیم و به گلئون رسیدیم بعد بحث از خورد کردن کردیم . خاصیت دوگانگی موجو و ذره که مثلا برای فوتون بیان میشه مال ابعاد فوتون هست . اگر دقت کرده باشید موج و ذره دارای خواص متفاوتی هستند ولی در ساختار از ذره هایی مثل گلئون و فتون و.. ساخته شدند به مجموع خواص و مجموع این ذرات میگن موج مثل دریا که از مولوکول آب تشکیل شده. امیدوارم مطلب جا افتاده باشه .

در مورد فراکتال بازگشتی که فرمودید خوب بحث جالبی بود . ولی تا اونجا که من می دونم فراکتال ها و هندسه فراکتال ها هندسه ی تکرار پذیر هست و زمانی فراکتال به وجود میاد که ما بعد کسری داشته باشیم یعنی مثلا بعدی به اندازه ی 1/2 یا ... ولی دوست عزیز توجه کنید با توجه به پست قبلی من در مورد منطق این بحث به اونجا رسیدیم که باید ذره ای بنیادی داشته باشیم من با استفاده از منطق این مسئله رو بیان کردم. در مورد فراکتال ها هم هر چند تز جالبی بود ولی به علت پایداری در بی انتهایی به بحث ما راه پیدا نمی کنه . مطلب زیر رو دوباره مطالعه بفرمایید .
با منطق شروع می کنیم .

احکام بدیهی :

1- اول اینکه هر بنایی از بنیادی سرچشمه میگیرد ==> هر چیزی شی سازنده ای و ذره ی بنیادی دارد و ذره ای سازنده ی چیزهای دیگر وجود دارد هر ساختاری از ساختار کوچکتری درست شده یعنی هر چیزی معلول چیزی دیگر است .

خوب حالا طبق حکم اول(یعنی در صدد پیدا کردن او ذره بنیادی هستیم) که هر چیز سازنده ای دارد یک شی رو فرض می کنیم دو حالت دارد :

2- ذره ی بنیادی نیست

اگر حالت دوم باشد که باز هم به تقسیم ادامه میدیم تا به ذره بنیادی برسیم طبق حکم اول که ذره ی بنیادی لازم الوجود است .

حال فرض می کنیم پس از تقسیمات متوالی به حالت اول رسیدیم چگونگی این امر را نمی دانیم ولی چون وجود دارد ما فرض می کنیم که اون رو پیدا کردیم . خوب این ذره طبق احکام قبلی نباید ذره ی سازنده داشته باشد چون بنیاد است و ما بنیاد را فرض می کنیم که پیدا کردیم . یعنی اگر قابل تقسیم بود باز هم به ذره بنیادی نرسیدیم . و باید باز هم به تقسیم ادامه داد .

حال از تمامی این مباحث بالا این نتیجه رو گرفتیم و فهمیدیک که ذره بنیادی وجود دارد و بنیادی است .

نمایه کاربر
WARRIOR

سپاس: 3

پست توسط WARRIOR »

با سلام مجدد خدمت دوست عزیز و دانشمند جناب اشویس..
آشويس نوشته شده:سلام جناب WARRIOR
عرض کنم به خدمت دوست گلم که فکر کنم کمی باید بیشتر دقت کنید موج وذره نسبت به بحث ما بسیار بزرگ هستند . مثلا موج الکترومغناطیس که موجی آشناست رو ما خورد کردیم و به فوتون که حامل اون هست رسیدیم و بعد شروع ب بحث کردیم یا مثلا امواج گرانشی رو ما رد کردیم و به گلئون رسیدیم بعد بحث از خورد کردن کردیم . خاصیت دوگانگی موجو و ذره که مثلا برای فوتون بیان میشه مال ابعاد فوتون هست . اگر دقت کرده باشید موج و ذره دارای خواص متفاوتی هستند ولی در ساختار از ذره هایی مثل گلئون و فتون و.. ساخته شدند به مجموع خواص و مجموع این ذرات میگن موج مثل دریا که از مولوکول آب تشکیل شده. امیدوارم مطلب جا افتاده باشه .

در مورد فراکتال بازگشتی که فرمودید خوب بحث جالبی بود . ولی تا اونجا که من می دونم فراکتال ها و هندسه فراکتال ها هندسه ی تکرار پذیر هست و زمانی فراکتال به وجود میاد که ما بعد کسری داشته باشیم یعنی مثلا بعدی به اندازه ی 1/2 یا ... ولی دوست عزیز توجه کنید با توجه به پست قبلی من در مورد منطق این بحث به اونجا رسیدیم که باید ذره ای بنیادی داشته باشیم من با استفاده از منطق این مسئله رو بیان کردم. در مورد فراکتال ها هم هر چند تز جالبی بود ولی به علت پایداری در بی انتهایی به بحث ما راه پیدا نمی کنه . مطلب زیر رو دوباره مطالعه بفرمایید .
با منطق شروع می کنیم .

احکام بدیهی :

2- ذره ی بنیادی نیست

منظور از موج ذره با بحث امواجی که گفتید متفاوت است !
تمامی ذرات چه کوچک و چه بزرگ موج تولید میکنند ! و اندازه هم تولید تفاوت نمیکند !
ابتدا باید بگویم که هر حرکتی در طول زمان موج است ! و برای رفتار ان بازه ای میتوان در نظر گرفت که بتوان روی محور های مختصات به نمایش گذاشت ! و حرگت هم که گرماست و قابل انتقال و .... پس موج حرکتی انها هم قابل انتقال است ! اگر این چنین نباشد ! آنها باید ذره هایی ثابت مکان باشند ! نمیتوانند تشکیل دهنده ذره بالاتر خود که حرکت میکند باشند !

اگر ذره ای باشد که حرکت نداشته باشد ! وجود ندارد ! همانگونه که میدانیم تمامی ذرات کوانتومی و زیر ان هم دارای حرکت هستند ! چرا که اگر نباشند ! دمایشان صفر مطلق خواهد بود و از پدیده قابل شرح خارج میشوند چون موجودیت قابل ظهور ندارند !

اما امواج تولیدی انها بسیار ریز تر از ان چیزی است که ما فکر کنیم ! و موج خودشان هم در محدوده خودشان ! بهتر بگویم اینکه اگر حرکتی نباشد ذره ای شکل نمیگیرد چون ذره ثابت یعنی صفر مطلق به لحاظ وجودی ! پس صفر هم قابل تقسیم نیست ! و نمیتوان گفت که چنین ذره ای وجود دارد !

در ضمن ریاضیات دارای برای شرح این بخش بی حد است ! چون بی نهایت تفسیر شده تا بتوان محاسبات دلخواه را انجام داد ! بعبارتی :
اگر تمامی اعداد را بر هم تقسیم کنیم به صفر نمیرسیم ! بلکه همیشه به دو تکه دیگر میرسم ! در حالی که حاصل تقسیم صفر است ! یعنی ما یک را به 10 قسمت تبدیل نموده ایم و گفتیم 5 دهم به همین مسخره گی ! در حالی که این یک اشتباه بزرگ است که میگوید ریاضی از توان شرح وضعیت بعد از یک ناتوان است ... ریاضیات همچنین از شرح پدیده عدم ناتوان است ! پس هر گاه به ذره بنیادین برسیم ! بر اساس محاسبه ریاضی میخواهیم او را به 10 قسمت تقسیم کنیم و بگوییم 0.5 دهم ! حال انکه این محاسبه ریاضی قراردادی است ! نه واقعی :یعنی اگر 5 ماهی را بر 0 تقسیم کنیم برای بدست اوردن جواب تقسیم بصورت فیزیکی باید انها محو شوند !
یعنی که ما ذره میلیارد را را گرفتیم تا به ذره 1 رسیدیم !و حال دیگر نمیتوانیم تقسیم کنیم چون بعد از آن 0 میشود به لحاظ فیزیک ! اما به لحاظ ریاضی ! همیشه این تقسیم ادامه دارد ! همانگونه که یک را نمیتوان تقسیم کرد ! بر ان هم نمیتوان افزود ! یعنی یک در کنار یک را میگوییم دو ! و همینطور به بالا ! در صورتی که ما به تعدد یک ها یک رقمی را اطلاق میکنیم .....

البته این صحبتهای من مسخره به نظر میاد اما از این زاویه نگاه کنیم :

فرض کنید شرایط یک بودن ذره ! بود و نبود ان نباشد ! مجموعی از اندازه های مختصاتی باشد که در موج حرکتیشان در بازه زمان معنی پیدا میکنند ! این گونه است که میتوانیم برخی ابعاد انرا 0 در نظر بگیریم و بگوییم این ذره یک بعدی است ! یا دو بعدی است ! که نمیتوان در قالب 3 بعد و بازه زمان گنجاند !!

حال میگوییم این ذره را باید شمرد !
و وقتی انرا میشماریم به صفر نمیرسیم ! چرا : چون موج تولید میکند ! و در بازه زمان حرکت دارد ! که این حرکت پیوسته رو به جلو میباشد ! و ما پیوسته امواج انرا گرفته ایم و تقسیم کرده ایم ! بنابر این هر گاه بخواهیم به اخر برسیم نمیتوانیم ! یعنی بدون سرعت خاصی و جابجا شدن در خلاف امواج اب هر میکنیم ! و هیچ وقت به انتها نمیرسیم اما اگر خود را رها کنیم اب تا مقادیر بالاتر ما را میبرد ! !
لیکن این حرکت دوام دار موجودیت کنونی را باید از بنیاد ان تفسیر کرد ! که براش فراکتال بازگشتی در نظر گرفتم ! یعنی همه ذرات واحد هستند ! و نیستند مگر اینکه حرکت کنند ! این نوع حرکت است که کلونی میسازد و کلونی ها ذرات بزرگتر ! این جریان بازگشتی چرخه ای میشود که وجودش بدون حرکت یعنی صفر و با حرکت موجی بازگشتی اش یعنی یک !حال این حرکت بازگشتی که یک تابع واحد میشه و تشکیل دهنده باقی ذرات ! یعنی شما هر چقدر تقسیمش کنی چون زمان داره و حرکت در اصل بدنبالش دویدی !

البته این نظریه تاریخی متعلق به من بود ولی با یکی از قوانین مثل رشته ها و یا همون تار ! مشابهت داره ...

samanta_ict

پست توسط samanta_ict »

خیلی ممنون جناب WARRIOR
از اطلاعات خوبتون ممنونم
در رابطه با اعداد و کم و کاستی های اون باشما 100 % موافقم ولی خوب من جرئت نکردم تو این تناقض به اعداد گیر بدم smile023 . رفتم سراغ ذرات
بله در مورد اعداد من هم خییلی فکر کردم دیدم اصلا مرزی نمی شه واسه ی اعداد تعیین کرد من بیشتر به حدود اعداد گیر داده بودم یعنی اینکه اصلا عدد 1 کجا تموم میشه یعنی مرز عدد 1 با ابتدای عدد 2 چیه ؟ مرزش کجاست . کی عدد 1 به معنای واقعی تمام و کجا شروع میشه . در مورد اعداد صحیح فرمودی و کامل . و به اطلاعاتم خیلی خیلی افزوده شد یعنی در اصل به نادانسته هام ! smile018

ولی در مورد ذرات شما هم آمدی قفلی به قفل های دیگه زدی و رفتی smile124 بله هر چیزی دارای انرزی است و به صفر مطلق نمی رسیم کاملا درسته یعنی ذرات دایم در حال حرکت هستند و نکته ای که فکر کنم در نوشته هاتون فراموش کردید بنویسید و حتما از اون مطلع بودید همون عدم قطعیت در اندازه گیری بود . به قول شما ذره دایم در حال حرکت هست و ما نمی تونیم در آن واحد هم فضای ثابتب رو براش در نظر بگیریم هم نمی تونیم انرزی اونو اندازه بگیریم و نه اینکه نیرو رو اندازه بگیریم تا از روش تکانه به جرمش برسیم . ولی خوب با تمام این تفاسیر ذره ای که نیرو داره و دایم در حال حرکت است آیا بنیاد نداره ؟ من سوالم اینه که بنیاد عالم از چی هست ؟ چون مطمئنا با رشد و افزایش انرزی در شتاب دهنده ها قطعا موجودات جدید کشف میشن و مطمئنا دوباره و دوباره این روند ادامه پیدا میکنه ولی این بحث به نظرم پایانی نداره مگر در علم منطق و فیزیک توامان . و همراه .

ولی با این تفاسیر به نظرتون بنیاد عالم از چیه ؟

ارسال پست